e-sklep
Fot. Pixabay

Posiadanie własnego sklepu internetowego to marzenie wielu Internautów buszujących w sieci. Pokolenie, dla którego pobyt w wirtualnym świecie to codzienność, tak oczywista, że staje się ona nierejestrowaną czynnością, dużą część swoich zakupów realizuje w e-sklepach.

e-shop, e-commerce
Fot. Pixabay

Urozmaicona oferta otwiera dostęp do klientów

 Sklepy internetowe dysponują znacznie bogatszą ofertą niż stacjonarne, a używając różnych narzędzi porównawczych, mamy też możliwość dostosowania ceny do naszych możliwości.

Patrząc od strony posiadacza sklepu, to dla niego są one istotnym  narzędziem, które otwiera  dostęp do nieograniczonej liczby potencjalnych klientów.

Nie jest to tak droga inwestycja jak otworzenie sklepu stacjonarnego. Wydatek, który ponosimy na przygotowanie sklepu i potem utrzymanie nie jest wygórowany, oczywiście zależy to od asortymentu.

 

Pakiet korzyści zapewniony

Nie zmagamy się z takimi problemami jak niewłaściwa lokalizacja – czyli naczelny zabójca sklepów stacjonarnych jest unieszkodliwiony oraz jesteśmy niezależni od sezonowości i kaprysów klimatycznych.

Minimalizujemy koszty lokalowe, bo platformą sklepową sterujemy z pozycji własnego mieszkania. Nie martwimy się o pomieszczenia ani nie musimy startować w przetargach o lokal, jest mniej stresująco.

Chyba, że nasze produkty wymagają specjalnych warunków termicznych lub powierzchniowych, to opłaty są wtedy wyższe. Mamy czas na sprowadzenie danego towaru, w zasadzie nie musimy w ogóle mieć go na stanie.

Zasięg oddziaływania sklepu nie jest lokalny, nie ma terytorialności, zawsze można rozszerzyć obszar zainteresowań do skali globalnej.

 

Sklep działa całodobowo, nikt nie będzie spóźniony

To niewątpliwa zaleta, szczególnie dla osób, którym trudno jest wyrwać się z natłoku obowiązków na zakupy.

Koszty reklamy są bez porównania niższe niż w sklepie stacjonarnym. Wystarczy umieścić dobrze skonstruowany, zachęcający do kupna opis towarów, postarać się o dobrą fotografię produktową, prezentację lub filmik reklamowy.

Możemy stworzyć blog firmowy, w którym opiszemy historię powstawania produktów, a także pokażemy nasze marki od kuchni.Jeśli nie czujemy się zbyt mocni w dotarciu do klienta słowem pisanym, to oddajmy przysługę copywriterom i dajmy im zarobić.

Skuteczną metodą jest reklamowanie się w Social Mediach takich jak Google, Facebook, Instagram czy YouTube. Za pomocą wbudowanych w platformy społecznościowe narzędzi  (Google Ads, Facebook Ads) samodzielnie zamieszczamy w nich reklamy, które sami możemy zaprojektować . Nie spędzamy wielu godzin nad aktualizacją oferty, a czas na to poświęcony jest w wybranym przez nas terminie.

Pakiet ofertowy można wzbogacić o licytacje i promocje. Kiedy mamy kreatywny dołek, można skorzystać z pomysłowości internetowych klientów, wykorzystując do tego formę reklamy poprzez organizowanie konkursów. Przy okazji możemy na nowo zdefiniować potrzeby odbiorców.

Niski koszt utrzymania e-sklepu

Koszty związane z prowadzeniem sklepu internetowego są uzależnione od rodzaju witryny i sposobu jej prowadzenia. Można wykupić abonament na platformie sklepowej dostając w zamian gotową witrynę  do prowadzenia. Inna opcją jest zlecenie wykonania skryptu sklepu od podstaw albo zająć się budową e-sklepu we własnym zakresie.

Jeżeli poprowadzimy sklep internetowy z odpowiednią dozą rozsądku, to miesięczny koszt utrzymania będzie wynosić 600 zł netto, natomiast zyski ze sprzedaży będą wielokrotnie wyższe.

e-sklep
Fot. Pixabay

 

Założenie sklep internetowego ułatwia powrót do aktywności zawodowej

Założenie sklepu internetowego to okazja do posiadania dodatkowego źródła dochodu i niejednokrotnie powrotu do obowiązków zawodowych na przykład mam po intensywnym urlopie macierzyńskim lub pozostania na rynku pracy, kiedy zdrowie zaczyna szwankować.

Prowadzenie sklepu może stać się umiejętnym połączeniem realizacji zawodowej z pasją, i spełnieniem się w prowadzeniu własnego biznesu.

Wiele firm, działających uprzednio stacjonarnie, decyduje się na działalność w e-commerce w sposób wielotorowy, powiększając tym samym grono odbiorców przy minimalnym nakładzie finansowym. Jest to także okazja do znaczącego rozszerzenia oferowanego asortymentu.

E-sklep musi działać w oparciu o przepisy dla e-commerce, z którymi każdy e-przedsiębiorca musi się zapoznać. Szkolenia oferują internetowe platformy szkoleniowe, i wiele informacji odnajdziemy poszukując na własną rękę w Internecie.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here