Fot.Pxhere

Skóra człowieka bezustannie potrzebuje uwagi i pielęgnacji, zawsze jest dużo pracy przy niej, niezależnie od sezonowości pór roku.

Wysuszenie pozimowe, chwila regeneracji a potem przychodzi pierwsza opalenizna i kolejna i tym sposobem koło się zatacza do początku sezonu grzewczego i następnej zimy.

Oleje do ciała
Fot. Pxhere

 

Mamy mnóstwo środków, które przyjdą z pomocą odwodnionej i problematycznej skórze. Sklepy internetowe, markety  oraz sklepy specjalistyczne oferują szeroki asortyment olejków, balsamów i maseł do ciała.

Odpowiedź na pytanie, które składniki będą najlepiej pracowały z naszą skórą, jest kwestią wytrwałych poszukiwań na rynku kosmetycznym. Na drodze do właściwej pielęgnacji spotkamy wiele substancji, które podrażnią, a nawet wywołają uciążliwą pokrzywkę.

Jedną z metod na uniknięcie niemiłych doświadczeń z kolejnym niefortunnie kupionym kosmetykiem, jest stosowanie własnoręcznie wykonanych produktów kosmetycznych. Sami definiujemy zapotrzebowanie skóry w danym momencie i na tej podstawie decydujemy o składzie kosmetyku.

W połączeniu z regularnym ich stosowaniem, w krótkim czasie osiągniemy właściwy efekt. Utrwalenie dobrych nawyków pielęgnacyjnych będzie procentować małymi nakładami pracy w zachowaniu dobrej kondycji skóry ciała.

Umiejętna obserwacja i świadome działanie, pomogą w prawidłowym odczytywaniu sygnałów, wysyłanych przez skórę. Zawarta jest w nich informacja o naszym zdrowiu.

 

Najskuteczniejszymi środkami

są substancje bazowe dla kosmetyków DIY

Co wiemy o olejach?

 

– systematyczna i świadoma pielęgnacja nimi, w szybkim czasie przyniesie efekt odżywionej i aksamitnej w dotyku skóry.

Produktami bazowymi są oleje- stanowią one podstawę naturalnej kosmetyki. Wykazują różne właściwości, od nawilżających, po silnie natłuszczające i regenerujące oraz wspomagające leczenie wielu chorób skórnych. To witaminowe bomby, które pozyskiwane są głównie z nasion.

Do celów kosmetycznych polecane są oleje nierafinowane, zawierające bogactwo składników odżywczych.

Jeśli natomiast sięgamy po rafinowane, to najlepszymi są oleje wyprodukowane metodami tradycyjnymi.

Aplikować powinno się poprzez kilkurazowe nakładanie cienkich warstw.

Naturalne kosmetyki
Fot.Pxhere

Oleje do codziennej pielęgnacji skóry

 

Najprościej jest kupić jeden olej, uniwersalnego zastosowania, np. migdałowy lub słonecznikowy. Stosuje się je w kremach, maceratach, jak i w olejach do masażu.

 

Olej migdałowy jest odpowiedni dla każdej cery i można go stosować również u dzieci.

 

Olej słonecznikowy natomiast jest bardzo bogaty w witaminy A,D i E, lekki, stosowany może być również na uszkodzoną skórę.

 

Do sprawdzonych klasyków należą oliwa z oliwek i olej kokosowy.

 

Oliwa z oliwek – od wieków stosowana, jako środek spożywczy i leczniczy. Ma silne właściwości przeciwzmarszckowe, natłuszczające i zmiękczające.

Bogate źródło witaminy E. Dobrze współpracuje ze skórą suchą i łuszcząca się.

 

Olej kokosowy – silnie nawilża i chroni skórę. Posiada silne właściwości antybakteryjne i dlatego też może być używany, jako jeden ze składników do dezodorantów domowej produkcji. Używa się go powszechnie do wyrobu mydeł.

 

Olej arganowy jest olejem pozyskiwanym z nasion drzew arganowych, występujących na terenie Maroka (marokańskie złoto). Ma bardzo wartościowy i odżywczy skład, bogaty w witaminę E.

Wykorzystuje się go w kosmetykach do twarzy, włosów, dłonie i paznokci. Zbyt często stosowany, może wywoływać uczucie suchości skóry.

Remedium przeciwzmarszczkowe, które szybko się wchłania i błyskawicznie odżywia.

 

Olej z awokado – bogaty w witaminy z grupy B, gęsty i doskonale pielęgnujący skóry problematyczne olej.

 

Olej z czarnuszki – ma silne właściwości antygrzibiczne, szybko się wchłania, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega – 6 i Omega-9, pomaga w leczeniu alergii oraz przy zmianach łuszczycowych.

 

Olej z pestek winogron – bardzo dobry do pielęgnacji cery tłustej, działa tonizująco i ściągająco.  Dobre źródło kwasów omega-6.

 

Olej jojoba – pochodzi z nasion drzewa jojoba, które występuje na terenie obu Ameryk. Dobry dla każdego rodzaju skóry. Szeroko stosowany w kosmetyce od masek na włosy począwszy do odżywek do paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here