Tropikalny styl ślubny
Fot. Pixhere

Wesele na tropikalnej wyspie, to marzenie tych, którzy czerpią radość z ciepła, letniej beztroski i lekkiego stroju.

Palmy, drinki i gorące rytmy muzyki, pełen luz. Realia raczej stoją w sprzeczności, bo nie zabierzemy tam przecież wszystkich weselnych gości.  Właściwie dlaczego nie?

ślub w egzotycznym stylu
Fot. Pixabay

Możemy egzotyczną wyspę stworzyć na miejscu

Szybko przekonamy się, że wokół nas jest wiele pięknych miejsc i dostępnych materiałów, za pomocą których można wyczarować upragniony świat i zaprosić do niego promienie letniego słońca.

Letnia paleta barw jest niemal nieskończenie szeroka, od żółci po jasny brąz, przez czerwienie, turkusy i oczywiście odcienie dojrzałej zieleni.

 

Witamy w raju!

Na naszej tropikalnej, weselnej wyspie będzie mnóstwo kolorowych owoców, z ananasami i kokosami w roli głównej. To będzie nasz motyw przewodni. Patery pełne darów polskiego lata i egzotycznych owoców i obowiązkowo nastroszonych ananasowych pióropuszy. Ciężkie drewniane i bambusowe tace ugną się pod ciężarem melonów, bananów i pomarańczy.

Do aranżacji ślubnej dołączamy kwiaty, pochodzące z klimatu tropikalnego i subtropikalnego, czyli orchidee, storczyki i hibiscus. Czerwone kwiaty anturium także będą wspaniale ożywiać biel obrusów na stołach.

Musi być zielono, zielono nam będzie, bo nasze miejsce stanie się oazą, z głęboką i ciemną zielenią w tle.

Wykorzystujemy motyw liścia palmowego, na stołach, może być on znakiem graficznym na zaproszeniach dla gości, ślubne menu też ciekawie wygląda na liściastej formie.

Gości możemy zachęcić do ubrania się w strój z akcentami botanicznymi.

Innym ciekawym motywem botanicznym jest liść monstery, zaadoptowany z dużym powodzeniem przez miejski styl „Urban Jungle”. W naturalnych warunkach roślina osiąga wysokość do 20 metrów. Sercowaty kształt liścia bardzo efektownie prezentuje się jako podkładka pod talerze lub kieliszki.

W menu weselnym powinny znaleźć się letnie sałatki, które feerią kolorów ucieszą oczy biesiadników. Innym smacznym i dekoracyjnym jednocześnie akcentem są owoce morza.

Akcenty florystyczne można z powodzeniem zastosować w dekoracji weselnych wyrobów cukierniczych, ciast i tortu. Nie powinno zabraknąć lukrowanych miniaturowych czupryn ananasa.

Chcemy więcej inspiracji na weselu na wyspie?

Miseczki w kształcie łupiny kokosa, a na nich weselne łakocie.

Pragnienie ugasimy – w przerwie między sambą a salsą, kokosowym płynem wypitym prosto z kokosa.

Beach bar będzie serwować kolorowe, letnie drinki, o składzie których przeczytamy w menu o kształcie liścia bananowca.

Wiklinowe akcenty doskonale komponują się ze stylem naszej weselnej wyspy, kosze z kwiatami, i wiklinowe fotele do odpoczynku przywołają najlepsze wspomnienia z lata.

Kaligraficzne motywy botaniczne to znak rozpoznawczy wesela, obecny na tabliczkach informacyjnych, zaproszeniach i na podziękowaniach za przybycie na ślub.

Ciekawą i użytkową formą podziękowań dla gości mogą być otwieracze w kształcie małych ananasów (i to nie jest ananasowa obsesja).

Bardzo ocieplającym kolorystycznie motywem na egzotycznym weselu jest flaming, wydrukujemy go na winietkach dla gości, oraz będzie zdobił księgę na pamiątkowe wpisy.

 

wesele na plaży
Fot. Pixabay

Panna Młoda i Pan Młody są już na plaży..

Panna młoda na tropikalne wesele założy lekką i zwiewną suknię z odkrytymi ramionami.

Jeśli włosy będą pozostawione bez welonu, to można je przyozdobić kwiatami, sprawdzą się na pewno storczyki. Kwiaty w bukiecie i w butonierce pana młodego barwnie korespondują ze sobą.

Przewiewna, koronkowa suknia w stylu boho, luźno upięte włosy i minimalistyczna biżuteria ślubna, podkreślą brak formalności i plażowy, imprezowy styl.

Makijaż w stylu tropikalnym odświeży twarz i doda jej blasku, podstawą są naturalność i rozświetlenie.

Pan Młody tez musi być na luzie, smokingi są proszone o schowanie się do szafy. Jasne spodnie i marynarka, niemal safari style, Welcome to the jungle!

Tropikalny ślub najłatwiej zrobić w plenerze. Do naszej aranżacji tropiku najlepiej przysposobić ogród, część dekoracji zostanie bezpośrednio z niego zaadoptowana.

Kiedy nam nadal brakuje pomysłów na wesele, pójdźmy po radę do profesjonalisty – konsultant ślubny podrzuci letnie inspiracje, i pomoże nam w opracowaniu ciekawego programu imprezy ślubnej, tak aby nasz domowy budżet przetrwał „podróż na tropikalną wyspę”.

I takim sposobem możemy wprowadzić się w nastrój egzotycznej podróży poślubnej.

Zdjęcia ze ślubu w tropikach przez długie lata będą rozświetlać każdy pochmurny, zimowy dzień, a reportaż z przygotowań do ślubu , spełni rolę pamiątkowego rozweselacza.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here