wedding planner
Fot. Peakpx

Podczas organizacji wesel każda zaoszczędzona chwila jest na wagę złota. Zmniejszenie ryzyka, że czegoś nie przewidzieliśmy staje się istotną wartością dodaną podczas organizacji poszczególnych etapów ceremonii ślubnej  i przyjęcia weselnego.

konsultant ślubny wedding
Fot. Peakpx

Kto to jest konsultant ślubny?

Moda na korzystanie z usług konsultanta ślubnego przyszła do nas z Zachodu. W Stanach Zjednoczonych, wynajęcie wedding plannera do organizacji ślubu i ślubnego przyjęcia, jest powszechną praktyką.

W Polsce do korzystania z usług konsultanta ślubnego nadal podchodzi się  rezerwą. Panuje przekonanie, że wynajmując osobę, która bierze na siebie ciężar weselnych przygotowań, wielokrotnie podniesiemy weselny budżet. Pozornie wydaje się być to prawdą, chociaż niekoniecznie tak jest.

Większość młodych par ma wizję, jak powinno wyglądać wymarzone wesele. Na początku jest dużo optymizmu i ..oderwania od rzeczywistości. Im bardziej zaczynają pochłaniać nas sprawy czysto organizacyjne, tym więcej szczegółów, wcześniej nieplanowanych zaczyna wyłaniać się z morza potrzeb, pomniejszając weselny budżet. Aż w końcu okazuje się, że na wiele rzeczy nas po prostu nie stać.

Tworząc scenariusz ślubu i wesela wraz z wedding plannerem, na bardzo wczesnym etapie można wyłapać, które części ceremonii chcemy mieć urządzone z przepychem, a z czego zrezygnować, tak aby potem nie było rozczarowań. Korzystamy z podpowiedzi, jakie elementy weselne są must have, a które można pominąć, żeby zmieścić się w ustalonym kosztorysie.

organizacja ślubów
Fot. Peakpx.

Konsultant ślubny to osoba, która zajmie się naszym weselem w sposób profesjonalny.

Co zyskujemy wynajmując wedding managera

do organizacji ślubu i wesela?

 • Zyskujemy To konsultant wykonuje telefony do podwykonawców, i dopilnowuje aby przestrzegane były terminy zgodnie z zawartą umową.
 • Pomysły – jeśli nie mamy wystarczająco dobrych i oryginalnych pomysłów na nietuzinkowe wesele, wedding manager powinien przedstawić wizję spójną z waszym stylem i możliwościami finansowymi.
 • Rozwiązania utrudnień logistycznych. Konsultant ślubny jest niezwykle pomocny, kiedy przyszła para młoda pochodzi z różnych regionów Polski. Właściwa koordynacja i zapewnienie logistyki między miejscami często odległymi od siebie setki kilometrów, to ich zadanie.
 • Fachową organizację – ślubny manager, to osoba, która posiada umiejętność organizowania ceremonii i przyjęć weselnych, czuwa nad ich przebiegiem według wcześniej ustalonego harmonogramu
 • Odciąża od rozmów negocjacyjnych z podwykonawcami. Współpracuje z firmami cateringowymi, właścicielami obiektów weselnych, kwiaciarniami, kamerzystami. Ustala z nimi pułap cenowy, który jest dla akceptowany przez młodą parę, a do tego niejednokrotnie potrzebne są umiejętności negocjacyjne oraz znajomość branży.
 • Konsultant ślubny podpisuje umowy w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Pilnuje terminów i wielkości kwoty zaliczek.
 • Wiedzę o trendach – Konsultant ślubny dysponuje wiedzą na temat rynku mody ślubnej, pomaga wybrać stroje ślubne dla pani i pana młodego. Jeśli chcemy całkowicie podążać za radami konsultanta, to pomoże wybrać wszystkie inne części stroju ślubnego, bukiet i obrączki. Przyspieszy i ułatwi decyzję dotyczącą wyboru fryzury, biżuterii i makijażu ślubnego.
 • Gustowny wystrój wnętrz i dobór dekoracji ślubnych. Do konsultanta należy udekorowanie wnętrza kościoła, Sali Urzędu Stanu Cywilnego oraz Sali weselnej.
 • Konsultant sprawdzi, czy właściciel obiektu weselnego dokonał wszystkich koniecznych przeglądów instalacji i spełnił wymogi zapewniające bezpieczeństwo gości weselnych.
 • Jeśli chcemy mieć szalony ślub w plenerze, to wedding planner jest na to gotowy.
 • Do zadań konsultanta ślubnego należy rozesłanie zaproszeń ślubnych, a potem dopilnowanie, żeby zaproszone osoby potwierdziły swoją obecność.
 • Miłe zaskoczenie weselnych gości- konsultant podpowie jakie są najlepsze ślubne niespodzianki i atrakcje dla gości.
 • Dzieci będą mieć zapewnioną opiekę i program animacyjny na czas trwania przyjęcia weselnego.
 • Transport i rozlokowanie gości, to też zadanie dla konsultanta.
 • Konsultant ślubny organizuje kapelę ślubną lub DJ-a, zdjęciową sesję ślubną i wieczory panieński i kawalerski.
 • Zyskujemy tez pomoc przy organizacji podróży poślubnej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here