o czym warto pamiętać przy wyborze firmy animacyjnej dla dzieci
Fot. Pxfuel

Co to jest kreatywność?  Zapytamy dziecko, a udzieli nam tak abstrakcyjnych i fascynujących odpowiedzi, że my dorośli nie mamy szans, aby im dorównać w twórczości, szybko zabłądzimy w labiryncie własnych ograniczeń.  

Kreatywność jest w każdym z dzieci. Musimy tylko podłożyć iskrę a siła radosnego tworzenia wybuchnie z mocą wulkanu.

Każdy dzień może być dla dziecka kreatywnym wyzwaniem, musimy mu tylko pozwolić rozwijać się w tym kierunku, wykorzystując do tego różne środki.

zabawy dla dzieci na weselach
Fot. Pixabay

 

Wybór firmy animacyjnej dla dzieci

Dzień ślubu to, to dla każdego wielkie wydarzenie, dla młodych i ich bliskich, ale w ferworze przygotowań ślubnych nie można zapomnieć o najmłodszych.

Niech to też będzie dla nich wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w pamięci. Stwórzmy im warunki do tego i zadbajmy o pozytywną, dziecięcą przestrzeń w obiekcie weselnym.

Jest to też okazja do tego, aby powierzyć pociechy w ręce osób, które mają naturalną umiejętność rozbudzania u dzieci apetytu na kreatywne działania.

Uwzględnijmy ich potrzeby podczas planowania wesela.

Na rynku ślubnym rynku znajdziemy firmy, których specjalizacją jest prowadzenie programów animacyjnych podczas różnych uroczystości, w tym zabaw weselnych.

Jeśli organizacja ślubu odbywa się pod okiem konsultanta ślubnego, to badanie rynku pod kątem firm animacyjnych nie będzie nam spędzało snu z powiek, zajmie się tym specjalista.

Ale jeśli to my jesteśmy panem i sterem statku weselnego, to internetowy reaserch będzie konieczny.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze animatorów?

Ekipa animacyjna

– powinna być po ukończonych kursach pierwszej pomocy. Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy chociaż jedna osoba ma za sobą kurs ratownictwa medycznego.

Musimy być przygotowani na różne ewentualności – upadki, skaleczenia, czy też na wystąpienie reakcji alergicznej u któregoś dziecka.

Błyskawiczna reakcja ze strony animatorów jest konieczna, i muszą dokładnie wiedzieć, jak postępować, z opanowaniem i bez paniki.

Uwzględnić należy wszystkie ograniczenia zdrowotne dzieci i w związku z tym dobrze jest przeprowadzić wywiad, jak animatorzy poradzą sobie z danym przypadkiem.

 

programy animacyjne dla dzieci
Fot. Pxhere

Warsztat DIY

– oparty na przedmiotach z atestem. Wszelkie kredki, farbki do twarzy, brokaty, powinny posiadać gwarancję, że nie będą uczulać.

 

Grupa zapasowa

– czyli tak zwane „koło ratunkowe”, jeśli coś pójdzie niezgodnie z zakładanym planem, albo po prostu prowadząca animacje osoba poczuje się źle, dobrze jest, żeby miała na swoje miejsce równoważne zastępstwo, czyli osobę o podobnych kwalifikacjach.

 

Wielojęzyczność

– miło na pewno nam będzie, jeśli animacyjny team jest otwarty na wielokulturowości.

Żadne z dzieci nie powinno czuć się przecież wykluczone z zabawy. Jest to także okazja, aby osoby prowadzące zajęcia z dziećmi, dodatkowo zachęciły je do nauki języków.

 

Wielozadaniowość animatorów

śpiew, taniec i zajęcia choreograficzne, elementy dramy, rysunek, malowanie twarzy, czy po prostu dziecięce wodzirejstwo –  to umiejętności, które powinny znaleźć się w ofercie firmy.

 

Dodatkowy sprzęt

– produkcja kolorowych, wielkich baniek mydlanych – jednego z hitów każdej dziecięcej zabawy jest możliwa dzięki wytwornicy. Warto sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje firma i czy oferta jest spójna ze stanem faktycznym.

 

Otwartość firmy animacyjnej

 -na modyfikowanie planów zajęciowych oraz na wspólne działania – to tez ważny składnik, partnerstwo z klientem oparte na otwartej wymianie poglądów i dostosowaniu się do potrzeb danej imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here