fot. Pxfuel

Pobyt dziecka na weselu nie musi dla nich czasem nudy i wyczekiwania na moment powrotu do domu. Coraz częściej dbamy o to, by nasza pociecha spędziła ten czas w sposób twórczy i kreatywny.  To ma być mile spędzony czas zarówno dla nich, jak i dla nas.

Dlatego dobrym pomysłem jest wynajęcie firm specjalizujących się w prowadzeniu animacji.

pomysły dla dzieci na wesele
Fot. Pxhere

Organizując wesele pomyślmy o naszych małych gościach

Może to zrobić za nas konsultant ślubny, prowadzący organizację wesela, albo działamy we własnym zakresie, w porozumieniu z weselnymi rodzicami i zatrudniamy firmę animacyjną. W planowaniu budżetu weselnego, ten punkt powinien być uwzględniony.

Obiekt, w którym odbywa się uroczystość, powinien dysponować miejscem, przeznaczonym do dziecięcej zabawy.

Zabawy i konkursy uzależnione są od wielkości powierzchni przeznaczonej na potrzeby dzieci oraz jakimi materiałami i jakim sprzętem dysponuje grupa animacyjna.

 

Wspólny obraz

– Arkusze białego papieru ułożone są w dwóch rzędach, obok każdego arkusza ułożone są kredki (farby lepsze są dla starszej grupy wiekowej).

Opiekun grupy zaprasza do każdego po troje dzieci. Ich zadaniem jest rysowanie zgodnie ze swoją wyobraźnią lub wypełnianie konturu rysunku (dobre dla dzieci upośledzonych w stopniu średnim). Po upływie określonego czasu np.5 minut, dzieci przechodzą do następnego arkusza, kierując się w prawą stronę i malują kolejne 5  minut. Wszystkie grupy mają pracować przy każdym arkuszu.

 

Mumia

– Dzieci pracują w parach – jedno dziecko jest mumią, drugie tworzy ją.  Do wykonania mumii potrzebne są bandaże opatrunkowe albo rolki delikatnego papieru toaletowego. Z zabawy można zrobić konkurs na najlepiej owiniętą mumię. Najładniejsza mumia goni za resztą dzieci i za innymi mumiami.

 

Ciuchcia

– Jedziemy na wakacje. Uczestnicy stoją w kręgu. Prowadzący stoi w środku koła w takt skandowanego przez grupę swojego imienia, np. To Kasia to Kasia. Następnie animator wywołuje gestem następną osobę – jest następnym wagonikiem w ciuchci, a grupa skanduje jego imię. I tak po kolei dołączają się następne osoby.  W ten sposób powstaje pociąg

jak zająć dzieci na weselach
fot. Pxhere

Krzesła Parzą

– Ustawiamy krzesła w 2 rzędach tyłem do siebie. Musi być o jedno krzesło mniej niż uczestników zabawy. Włączamy muzykę, a dzieci tańczą dookoła krzeseł. W pewnym momencie muzykę stopujemy, a dzieci w tym czasie muszą zając wolne krzesła. To dziecko, które stoi, odpada z gry. Odejmujemy po jednym krześle i zabawa się toczy do momentu aż zostaje dwójka dzieci z jednym krzesłem. To z nich, które zajmie krzesło wygrywa.

 

Deszczowa chmura – zabawa z chustą

– Najlepiej, żeby do dyspozycji dzieci była w miarę duża przestrzeń, najlepiej na świeżym powietrzu. W jednym miejscu stoją 4-6 osób, trzymających chustę – stanowią oni „deszczową chmurę”. Pozostałe dzieciaki zajmują miejsca po przeciwnej stronie. Na sygnał „deszczowa chmura” dzieci z chustą biegną w kierunku uciekających i próbują je nakryć. Osoby schwytane powiększają „deszczową chmurę”. Po złapaniu wszystkich dzieci zamieniają się rolami.

 

Kolorowe balony

– W różnych miejscach sali rozmieszcza się balony. Powinno być tyle balonów, ile jest dzieci, i z każdego koloru po kilka. Dzieci słuchają muzyki, kiedy muzyka przestaje grać animator mówi kolor balonika, a dzieci takich szukają. To dziecko które przyjdzie ostatnie ze zdobycznym balonikiem, odpada z gry.

 

Pajęczyna –poznajmy się

– Uczestnicy siedzą w kręgu i rzucają do siebie kłębek wełny, rozwijając go i kończą zdanie: „ najbardziej lubię…(np. jeść czekoladę). Zwijając kłębek rzucają ponownie i mówią: „ rzucam kłębek do….. (np. Eli), która najbardziej lubi…”.

 

Baba Jaga patrzy

– Jedno z dzieci jest Baba Jagą. Baba Jaga jest odwrócona tyłem do dzieci i zasłania oczy dłońmi. Pozostałe dzieci stoją  na lini, w wyznaczonym miejscu i kiedy Baba Jaga wypowiada słowa: „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy” dzieci podbiegają bliżej do Baby Jagi, a kiedy ona się odwraca uczestnicy zabawy muszą znieruchomieć. Dziecko, które się poruszy musi wrócić na linię startu, a to które dobiegnie pierwsze do Baby Jagi wygrywa i zastępuje jej miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here