czerwone szpilki
Fot. Pxhere

Czerwień pretenduje do koloru tegorocznej wiosny.  Ten witalny kolor ma być obecny wyraziście w naszej garderobie.  

Spece od koloru pracują pomimo koronowirusa – nawet już jest ustalona paleta kolorów na następny sezon zimowy (ale o tym napiszemy innym razem). Jak widać w branży modowej trzeba działać szybciej niż prędkość światła, dźwięku i wirusa.

kolor czerwony w sezonie wiosennym
Fot. Pxhere

Jakie komunikaty przekazywane są

za pomocą czerwieni?

Według badań, przeprowadzonych przez naukowców z University of Rochester, kobiety postrzegają ten kolor jako wyzywający i prowokujący, szczególnie jeśli noszą go inne kobiety.

Czerwień kojarzy się też ze zdrowiem i z życiem, z eksplozją energii i transformacją. Spójrzmy na ogień i jego symboliczne znaczenie, żar a potem popiół- iskra wystarczy do ponownego odrodzenia się czerwieni płomienia.

Czerwień jest wymagająca, nie wystarczy od tak ją sobie założyć, przyda się trochę wiedzy na temat relacji, jakie występują między barwami .

Czerwień jest towarzyska – to ulubiony kolor ekstrawertyków i oczywiście rewolucjonistów, bo niemal każdy z rewolucyjnych ruchów, przemycał czerwień, wzywającą do działania.

Do dzieła zatem,  nie poddawajmy się pesymistycznym nastrojom.

 

Czas na świeżość, na ożywienie

– pokaż, że chcesz działać i załóż czerwień

Zacznijmy od makijażu – klasyczny makijaż z użyciem eylinera dla oka i wystylizowanych, czerwonych ust wrócił do łask. Jeśli mamy problem z nałożeniem idealnej kreski – skorzystajmy z porad makijażowych i tutoriali na Youtube czy Tik-Toku.

A teraz, problem znany odkąd ludzkość zaczęła produkować ubrania – co ja mam na siebie włożyć? Czerwień?

A jeśli nie mam wystarczającej odwagi na czerwień?

– nie od razu musimy rozniecać  pożar- to jest dobre dla celebrytek i modowych stylistek , nam może wystarczyć czerwony akcent, w postaci torebki, czy czerwonych butów.

Zacznijmy od tych elementów naszej garderoby, które skupią uwagę na dole naszej figury, wymodelują sylwetkę czerwonymi cygaretkami, albo zatuszują jej niedoskonałości czerwoną, rozkloszowaną spódnicą.  A jeśli tylko mają to być buty – ociekające krwistością, np. z lakierowanej, czerwonej skóry w połączeniu z denimem…efekt WOOOW jest gwarantowany, ta para jest doskonała!

Zanim będzie można przejść do swobodnego noszenia t-shirów bez krępującej wierzchniej odzieży, musimy jeszcze przejść przez okres płaszczowo-kurtkowy.

Płaszcze triumfalnie powróciły na wybiegi projektantów mody, w rozbudowanej skali  barw, również w czerwieniach. Czerwona parka tez jest fajnym, ożywczym akcentem, który nie pozwoli minąć nas obojętnie.

Czerwień ma to coś, ten magnetyzm w sobie, nawet parka wystarczy, by mieć modny ciuch.

 

Nieznośne połączenie kolorów – róż z czerwienią

A widzieliście to na pozór niemożliwe połączenie – różowy z czerwienią? To się pogryzie, pokłóci i pobije?  Nic podobnego, jest to dozwolone i wygląda naprawdę ciekawie.

Róż (ale nie każdy docień) tonuje wyrazistość czerwieni, nadaje jej miękkości.  Możemy w ten sposób uzyskać romantyczny look w stylu boho.

Kiedy jeszcze niskie temperatury nie chcą dopuścić do siebie wiosny i trzymają nas w swoim uścisku, przeciwstawmy się odczuciu chłodu – czerwień naw w tym pomoże, i rozgrzejmy atmosferę czerwonym swetrem w połączeniu z prostymi spodniami w jednolitym kolorze (a do tego buty w panterkę, żeby nudy nie było).

 

Czerwień z pazurem?

Połączmy czerwoną sukienkę ze skórzaną kurtką motocyklową, albo z czarnymi lakierowanymi butami na grubej podeszwie. Balansujmy ciężarem.

 

Czym możemy jeszcze stłumić eksplozję czerwieni?

Denim plus czerwień, lepiej być nie może- denimowa kurtka z czerwonym t-shitrem , zestawienie to najlepiej podkreśli piękno obu kolorów.

moda na czerwień
Fot. Pxhere

Czerwień można stonować wzorami

Wzory zwierzęce nadal pozostaną z nami a dodatkowo zabawa z czerwienią, mogą dać efektowny i oryginalny wydźwięk.

Wzory florystyczne ożywią nie tylko nieobudzoną jeszcze przyrodę, ale i nas samych. Pozwólmy sobie na szczyptę humoru w naszym stroju, doda to nam odwagi i podniesie na duchu.

Kiedy znów będziemy mogli się bawić, pójdziemy na całość – założymy czerwony kombinezon, od głowy po czubki palców wykąpiemy się w czerwieni.

A potem zabawa do białego rana na weselu w tropikalnym stylu w otoczeniu soczystej czerwieni subtropikalnych kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here