wirtualne wycieczki po muzeach
Fot. Piqsels

Zaczął się Wielki Tydzień. Co roku jest to okazja do zorganizowania kilkudniowych wypadów w góry, nad morze, w cieplejszą część Europy – na hiszpańską Costa del Sol, włoską Sycylię czy też pierwsze wyjazdy typu all inclusive do Turcji czy Tunezji.

Tym razem musimy zmienić harmonogram działań, podróżować nie możemy, nie wolno.

akcja zostańwdomu koronawirus
fot. Piqsels

Co teraz? Jakaś pomoc?

Rodzinna wycieczka z babcią nad morze? Anulowane spotkanie z przyjaciółmi? Zabroniona weekendowa wycieczka do Amsterdamu? Nawet nie możemy pójść do kościoła ze święconką.  Sars 2-CoV-19 jest winny!

Każdy z nas powinien powstrzymać się od prywatnych podróży i spotkań w gronie rodzinnym.

Nadal najważniejszym celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19. W porządku #zostańwdomu dla wszystkich. Nie  jest to miłe, ale zrozumiałe i konieczne. Władze państw dotkniętych epidemią wzywają do pozostania w domach i do zachowania społecznego dystansu oraz do zachowania podstawowych zasad higieny w czasie epidemii.

#stayathome, „restez à la maison!” –nawoływania we wszystkich językach otwierają czołówki gazet.

Prognozy pogody na wielkanocny tydzień są wspaniałe, pełnia słońca, jak tu się oprzeć?- wiele osób będzie miało trudności z pozostaniem w domu.

Mamy szczęście, jeśli posiadamy balkon lub taras – można zażyć słonecznej kąpieli. Wspólne wielkanocne śniadanie z domownikami ma dużą siłę wzajemnego wsparcia- a o to musimy przecież zadbać najbardziej.

Wspólne działania w kuchni, może Wege Święta tym razem? Zawsze możemy zrobić rodzinna burze mózgów i stworzyć oryginalne, świąteczne menu.

Ale podróżowanie jest obecnie możliwe tylko wirtualnie.   

 

luwr wirtualna wycieczka
fot. Piqsels

Co możemy wirtualnie zwiedzić?

Na przykład muzea:

 

1. Luwr 

W końcu mamy możliwość obejrzenia i spokojnego kontemplowania „Mony Lisy” bez kolejek, i bez obcych łokci w plecach.

Możemy odwiedzić m.in Dział Starożytnego Egiptu, co dla pasjonatów archeologii i czasów starożytnych jest prawdziwym smaczkiem.

Za pośrednictwem platformy platformy Youvisit obejrzymy detale architektoniczne całego budynku.

 

2. Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork 

MET powstało w 1870r i jest największym amerykańskim muzeum. Poszczególne działy obejmują tematykę: historia sztuki i światowego malarstwa malarstwa, militaria, instrumenty muzyczne, ubiór i fotografia.

Wirtualna wycieczka poprowadzi nas szlakiem dzieł najwybitniejszych, światowych artystów, m.inn. Vincenta van Gogha, Jacksona Pollocka i Giotto di Bondone.

 

3.Muzeum Bodego –  Berlin 

Jednym z najbardziej znanych muzeów w Niemczech jest Bode Museum. Już od końca 2015 r. parter i większość górnych pięter można oglądać w czasie wirtualnego spaceru w pełnej panoramie 360 ​​stopni.

Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby pospacerować od pokoju do pokoju, po czerwonych dywanach i marmurowych podłogach, oglądając wszystkie sale wystawowe, a w nich 850 rzeźb i obrazów.

Kilkaset wbudowanych linków prowadzi do archiwum cyfrowego, w którym można dowiedzieć się więcej szczegółów o poszczególnych pracach.

 

4. Digital Art Museum – Tokio 

Trochę egzotyki z centrum światowej kultury cyfrowej.  Kiedy muzeum otworzyło swoje podwoje w 2018 roku, jego twórcy z teamLab Borderless obiecali „sztukę bez granic”. Wciągający spektakl, którego można doświadczyć dzięki specjalnej aplikacji. Na stronie internetowej muzeum znajdziemy tez wiele filmików prezentujących cyfrową sztukę. Cyfrowy kicz w najlepszym wydaniu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here