make up z rozświetlaczem
Fot. Piqsels

Zastosowanie rozświetlacza może nadać skórze piękny kolor i wydobyć rysy z owalu twarzy. Użycie rozświetlacza zajmuje kilka sekund, ponieważ nakłada się go tylko na wybranych obszarach twarzy.

I właśnie te kilka kropel, a następnie muśnięć pędzlem mogą rozjaśnić całą twarz.Nawet dla początkującej użytkowniczki nauka stosowania rozświetlacza jest łatwa.

jak stosować rozświetlacz
Fot. Piqsels

Jakie są główne zalety?

Podkreślenie naturalnego i świeżego wyglądu skóry, czyli osiągamy efekt odmładzający, jak po dobrze przespanej nocy.

W kąciku oka- jest sprawdzoną metodą na optyczne „otwarcie spojrzenia”.  Byle nie przesadzić z ilością, to „złota zasada”- umiar, bo inaczej skóra uzyska wygląd „zapoconej”, a przecież nie o to nam chodzi.

Rozświetlacz podobnie jak podkład do twarzy musi być dobrany w zależności od typu urody i odcienia skóry. Najbardziej uniwersalne w zastosowaniu rozświetlacze składają się z kilku chłodnych barw, które pędzlem mieszamy ze sobą.

Rozświetlacz występuje w postaci kamienia, kulek, pianki lub kremu. No to do dzieła! Rozświetl się!

 

Make up z użyciem rozświetlacza

Zaczynamy od nałożenia podkładu i korektora.

Zastosowanie podkładu i korektora pomoże uzyskać bardziej równomierną bazę dla rozświetlacza i różu do policzków.

Korektor pomoże ukryć drobne niedoskonałości i dodatkowo rozjaśni skórę.

Używamy gąbki lub pędzla do makijażu, aby dobrze rozprowadzić podkład na całej twarzy.

Jeśli mamy jakieś cienie lub drobne niedoskonałości, tuszujemy je korektorem.  Możemy także użyć korektora, aby zaznaczyć obszary, na których zaplanowałyśmy zastosować rozświetlacz.

Nakładamy kilka kropek korektora na grzbiet nosa, na kości policzkowe, pośrodku czoła, pod oczami i na załamaniu brody.

Rozświetlacz nakładamy na krawędzie kości policzkowych, najlepiej pędzlem przeznaczonym do aplikacji rozświetlacza, ewentualnie pędzlem różu lub pędzlem kabuki.

Nakładamy odrobinę rozświetlacza prowadząc pędzel od skroni na szczyty kości policzkowej w kształcie litery C. Kilka warstw zapewni intensywne rozświetlenie.

Rozcieramy kropelkę rozświetlacza na czubku nosa.  Musi być to bardzo subtelne pociągnięcie pędzla lub opuszka palca.

Rozprowadzamy rozświetlacz na środku czoła zaznaczając linię od środka czoła w kierunku grzbietu nosa. Zaczynamy od środka linii włosów na czole i ciągniemy prosto w dół.

 

jak używac rozświetlacze
Fot. Piqsels

 Rozświetlacz – sztuczki makijażowe

wokół oczu, ust i brody

 

 Wewnętrzne kąciki oczu 

Rozświetlacz nakładamy na wewnętrzne kąciki oczu. Niewielka ilość rozświetla cza nakładamy na pędzel i przykładamy go do wewnętrznych kącików oczu, lekko rozprowadzamy i uzyskujemy efekt optycznego oddalenia oczu, powiększenia ich i otwarcia. Mini zabieg a jaki wartościowy- oko nabiera mocy.

Podkreśl kości brwiowe

Rozświetlacz nakładamy na kości brwiowe. Nie musimy pokrywać nim całej kości brwiowej. Efekt? –otwarte i świeże spojrzenie.

 

Akcent na łuku kupidyna

Dodajemy odrobinę rozświetlacza tuż nad górną wargą. Obszar pośrodku górnej wargi nazywa się łukiem kupidyna, a podkreślenie tego obszaru uwagę na usta. Czynność ta jest wstępem do makijażu ust.  

Muśnięcie brody

Niewielką ilości rozświetlacza kładziemy pośrodku brody. Podkreślenie środka podbródka pomaga w skupieniu uwagi na ustach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here