DIY prezenty
Fot. Pixabay

Nic tak nie cieszy, jak prezent własnoręcznie przez kogoś wykonany.  Z nitką uczucia zaszytą starannie na etapie projektu.  

Dlaczego lubimy prezenty DIY?

Pękamy z dumy dostając ręcznie wykonane prezenty. Są tylko dla nas.

Nikt nie wymaga bezsennie spędzanych nocy, ale fakt, że ktoś poświęcił dla nas kilka godzin, jest godny przeżycia. Czas i praca, jaką wkładamy w wykonanie prezentu należy tylko do nas, czekamy na to nieraz kilka miesięcy. Jest jeszcze inny sekret tych rękodzielniczych rzeczy. To ich twórca ma godziny czystej radochy i odczuwania dreszczyków emocji.  Niespodzianki DIY można zrobić przy okazji Świat, urodzin czy jako prezent na Walentynki.

 

DIY

– kilka inspiracji

Nie musimy znudzeni snuć się od jednej witryny sklepowej do drugiej w galerii handlowej, w poszukiwaniu niedoścignionego natchnienia.  Jeśli go nie mamy, pora wziąć sprawy w swoje ręce, czyli do dzieła!

Kosmetyki DIY

  • (peelingi do twarzy i ciała, masła do ciała, sole kąpielowe, hydrolaty i kremy)

Coraz większa świadomość o niekorzystnym działaniu substancji konserwujących, licznych wypełniaczy i często obecności zwyczajnego plastiku w kosmetykach, skłania nas do poszukiwania naturalnych rozwiązań. Są one bardzo blisko nas, bo w kuchni.

To, co jemy, tym się smarujemy. To zdrowa dewiza wielu z nas.  Najlepiej kosmetyk zrobić samemu. W zależności, jak bogaty ma być jego skład, tym więcej fatygi to zajmuje. Rezultat za to jest wart naszego zachodu.  Otrzymanie ręcznie wykonanego przez kogoś kosmetyku, jest zawsze mile widziane. O czym musimy pamiętać? Przydatność takich kosmetyków jest krótka.

Jeśli nie zastosujemy środka konserwującego, to wykonany przez nas kosmetyk będzie trzeba zużyć w ciągu kilku dni.

prezenty DIY
Fot. Pixabay
  • Kartki z życzeniami

Jeśli mamy wątpliwości, to przywołajmy  w pamięci  kartki, które kiedyś my dostawaliśmy. Chociażby kartki z wakacji, które rodzina lub przyjaciele przyozdabiali własnoręcznie wykonanymi rysunkami.  Samo wspomnienie powoduje, że od razu uśmiechamy się.

Kartki możemy wykonań dysponując w domu kolorowym papierem, brystolem, kredkami i flamastrami. W sklepach ze scrapbookingiem możemy zaopatrzyć się we wzorzysty papier i wykrojniki. Klej, nożyczki i szalejemy.

Potem życzenia, tworzymy je sami. Brak weny twórczej? Korzystamy z twórczości innych, sami przenosimy na papier. Najgorsze kartki to właśnie takie, które mają już wszystko wcześniej wydrukowane.

  • Koszulka naszego autorstwa

Z wybraną przez nas fotografią, najlepiej spersonalizowaną, z naszych wspólnych akcji.  Koszulkę można tez ozdobić własnym lub naniesionym za pomocą kalki wzorem, który potem wypełniamy farbkami do tkanin lub flamastrami do odzieży.  Zabawić się można z barwnikami.  Te najtańsze kosztują kilka złotych. Przy pomocy gumek, sznurków i folii, można osiągnąć oryginalne, a co najważniejsze – niepowtarzalne wzory.

Kiedy chcemy całkowicie uniknąć kontaktu z chemią, możemy sięgnąć po srodki eco. Naturalne barwniki  oferuje nam sama przyroda. Zimą są o nie trudniej, ale łupinki cebuli są dostępne cały rok.  Trochę nici i warsztat pracy gotowy. Dostać koszulkę farbowaną metodą Shibori, marzenie.

  • Zakładka do książki z brystolu lub włóczki

Dla moli książkowych to cenny prezent, szczególnie dla tych, którzy czytają kilka książek na raz (w końcu rogów nie będą zaginać). Jeśli znamy zasady makramy, to mini makramowa  zakładka nie będzie zbyt czasochłonnym zajęciem, a dla nas dobrym ćwiczeniem synchronizacyjnym.

  • Własna mieszanka ziółek do picia

albo mieszanki przypraw z zabawną instrukcją użytkowania 

Możemy wykorzystać nasze letnie zbiory, albo zakupić susz. Liczyć się będzie staranne opakowanie, na  przykład mały słoiczek o zgrabnym kształcie, ozdobny sznurek i estetyczna etykieta. Dołączamy informację o zastosowaniu i o składzie.

  • Herbatnica ozdobiona metodą decoupage

W materiały zaopatrujemy się w sklepie dla artystów lub korzystając z witryn oferujących artykuły do decoupage. Kupujemy herbatnicę, papier ryżowy,pędzel, klej i lakier.  Motyw przewodni dobrze dostosować do osoby, którą chcemy obdarować albo do wystroju kuchni.

  • Świeczki własnej produkcji

Z resztek innych świec, podgrzanych w wodnej kąpieli, które potem przelewamy do słoiczków lub filiżanek.  Dodatkowo, by uatrakcyjnić nasz wyrób, dorzucamy muszelki lub ususzone kwiaty. Dobrze jest pamiętać o knocie, bo nie będzie świeczka działać.

Prezenty dla niej dla niego
Fot. Pixabay
  • Łapacz snów

Jeśli chcemy ponieść minimum trudu, to do skonstruowania naszej pułapki na sny, potrzebna jest drewniana obręcz, serwetka, nici i wstążki.  Może  Indiański szaman widziałby to inaczej, ale dla nas wystarczy, żeby pomóc obdarowywanej osobie zapamiętywać tylko te dobre sny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here