Kod PUK

Po kilkukrotnym niepoprawnym wprowadzeniu kodu PIN Twój telefon zostaje zablokowany. Wówczas urządzenie wymaga podania kodu PUK. Dowiedz się, czym jest PUK, gdzie go znaleźć oraz co zrobić, jeśli nie możesz go odszukać.

Kod PUK – co to jest?

PUK to skrót od personal unblocking key, co oznacza – osobisty klucz odblokowujący. Kod ten składa się z ośmiu cyfr i jest przypisywany do każdego numeru PIN. W przeciwieństwie do PIN-u, PUK nie może być dowolnie zmieniany przez danego użytkownika. Jest on na stałe zapisany w rejestrze operatora. PUK jest kolejnym po PIN-ie zabezpieczeniem chroniącym dane zapisane w telefonie przed dostępem osób niepowołanych. Gdy wprowadzisz niepoprawnie kod PIN trzy razy, telefon zostaje zablokowany. Wówczas niezbędne jest wprowadzenie PUK-u. Jeśli natomiast również ten kod wpiszesz źle (10 razy), dostęp do urządzenia zostanie zablokowany na stałe.

Gdzie znaleźć kod PUK?

Kod PUK zwykle zapisany jest na plastikowej ramce, z której wyłamuje się kartę SIM. Jest on umieszczony zaraz obok kodu PIN, dlatego po wyjęciu karty schowaj ramkę w bezpiecznym miejscu. Jeśli jednak nie znajdziesz na niej kodu PUK, może być on zapisany w dokumentach, które wraz z kartą SIM otrzymałeś od operatora.

Co robić w sytuacji, kiedy nie można znaleźć kodu PIN?

Jeśli nie możesz znaleźć kodu PIN, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem. Możesz pójść do salonu osobiście lub zadzwonić na infolinię. Kolejna opcja to zalogowanie się do indywidualnego konta użytkownika w serwisie danego dostawcy. W przypadku wielu sieci, kod PUK możesz znaleźć w panelu klienta. Ostatnim rozwiązaniem jest wysłanie wniosku o przekazanie kodu PUK na adres mailowy Biura Obsługi Klienta. Jest to jednak opcja, która wiąże się z dość długim czasem oczekiwania na rozwiązanie sprawy.

Korzystne oferty sieci komórkowych? Warto sprawdzić propozycje od INEA

Chcesz mieć pewność, że szybko otrzymasz pomoc w rozwiązaniu problemów technicznych, związanych z płatnościami lub umową? Wybierz takiego dostawcę usług telekomunikacyjnych, który gwarantuje wsparcie 24h/dobę. Gdzie znaleźć atrakcyjne oferty sieci komórkowych? Świetne pakiety dopasowane do różnych potrzeb użytkowników można znaleźć w INEA. Operator ten oferuje nie tylko wydajne i najnowsze telefony na abonament, lecz także technologię 5G. Ponadto, dostawca gwarantuje stałe wsparcie za pomocą aplikacji INEA działającej przez 24h, LiveChata dostępnego na stronie internetowej oraz tradycyjnych form kontaktu – infolinii i możliwości wizyty w placówkach stacjonarnych.

Oferty sieci komórkowych INEA prezentują się bardzo korzystnie. Każdy z pakietów zawiera nielimitowane rozmowy i SMS-y, a także MMS-y. Dzięki temu będzie możesz komunikować się z najbliższymi bez żadnych ograniczeń. Co więcej, do każdego pakietu przypisany jest superszybki Internet w 5G. Możesz wybrać: 20 GB, 100 GB lub 200 GB. Znakomite telefony na abonament i pakiety pozwolą na swobodne prowadzenie rozmów bez żadnych zakłóceń oraz opóźnień. Ponadto możesz przesyłać pliki i multimedia w bardzo krótkim czasie. Warto postawić na INEA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here