restauracje z hotelem na wesela
Fot. Pixabay

Kiedy robi się ciepło, a wiosna budzi nas do życia, nadchodzi czas porządków. Hiszpańskie Święto Ognia oznajmiające początek wiosny, sięgające historia XVI wieku, pochodzi właśnie od wyrzucania nieużywanych sprzętów w warsztatach ciesielskich.

obiekt na uroczystości rodzinne
Fot.Pixabay

Czas usuwania zbędnego i szykowania miejsca na nowe jest potrzebny nie tylko mieszkaniom, ale i całym obiektom, tym bardziej, jeśli maja służyć organizacji rożnego rodzaju imprez okolicznościowych. Zadbanie o wygląd sali, sprawnie działające instalacje, otoczenie, mogą okazać się kluczowe w budowie firmowego wizerunku.

Korzyści albo straty – tak czy inaczej wyzwania

W szczycie sezonu, posiadacze obiektów na imprezy muszą mierzyć się z ilością kilku przyjęć tygodniowo.

Martwy sezon jest dobrym momentem na dokonanie kalkulacji, by nie być później zaskoczonym. Z dużym wyprzedzeniem trzeba przemyśleć jak najlepiej zabezpieczyć obiekt na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, w tym ewentualnych konsekwencji wizerunkowych i finansowych.

 

Oczekiwania, co do obiektu na uroczystości rodzinne zawsze są wysokie

Każda rodzinna uroczystość, ślub i wesele w szczególności, to niezapomniane przeżycie, dlatego państwo młodzi i ich bliscy dążą do tego, aby odbywało się w wyjątkowej scenerii.

Media podsuwają wypracowane, co do szczegółu trendy i pomysły, jak powinno wyglądać perfekcyjne wesele. Wymagania są wysokie, a organizacja przyjęcia dla dużej grupy osób w rożnym wieku, jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym.

I nie chodzi tylko o spełnianie oczekiwań, co do weselnego menu, dekoracji sali, czy nagłośnienia, czyli o wypełnienie kompleksowej oferty, ale przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa, szczególnie w sytuacji, kiedy w jednym pomieszczeniu przebywa kilkaset osób jednocześnie.

 

Obchód gospodarczy i wykonanie przeglądów zmniejsza ryzyko popełnienia błędu rujnującego kieszeń.

 

Zanim „zrobi się gorąco”, warto dokonać dokonać przeglądu każdego rodzaju posiadanej instalacji, szczególnie hydraulicznej i kanalizacyjnej, tak by awaria, a w jej konsekwencji np. brak wody nie zaskoczyły w najbardziej nieodpowiednim momencie (zawsze jest nieodpowiedni moment).

Podobnie istotne jest szczególnie, kiedy za lato temperatury lata rozkręca się na dobre, zapewnienie właściwej wymiany powietrza, czyli sprawnej wentylacji. Klimatyzacja powinna być po przeglądzie, oczyszczeniu i odgrzybieniu.

Zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim, kiedy do dekoracji sali używane są lampiony i świeczki, a program weselny obfituje w widowiskowe atrakcje, nietrudno jest o przysłowiową iskrę.

Obowiązkowe jest więc systematyczne dokonywanie przeglądu oraz konserwacji gaśnic, ale również sprawdzanie stanu oraz sprawności instalacji elektrycznej.

Nie można zapomnieć o instalacji piorunochronnej, jej istnienie i prawidłowe działanie jest niezbędne w sezonie burzowym.

Wyjście ewakuacyjne muszą być sprawdzone pod kątem dostępności – czy na przykład nie zostały zastawione przez jakiś sprzęt, albo zbędne wyposażenie sali.

dom weselny
Fot. Pixabay

Klauzula „czyste straty finansowe”

Nie ma sezonu bez jakiś strat, przed tym nie da się ustrzec w 100%, ale zawsze możemy zmniejszyć ryzyko. Nie zapominajmy też o ubezpieczeniu lokalu – warto przejrzeć pakiety ubezpieczeniowe rożnych firm pod katem szczegółów ubezpieczanych elementów.

Ubezpieczając nasz lokal dobrze jest zawrzeć w polisie klauzulę „czyste straty finansowe”, która zapewni pokrycie roszczeń wynikających z niemożliwości realizacji umowy.

 

Przestrzeń dziecięcej zabawy

Animacje i warsztaty dla dzieci są z reguły przygotowywane przez firmy wyspecjalizowane w organizacji dziecięcych eventów.

Po stronie właściciela obiektu jest zapewnienie bezpiecznego i odpowiednio wydzielonego miejsca dla grupy dzieci, tak, aby mogły też mieć swój mały, imprezowy świat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here