Żel do dezynfekcji rąk niezbędny w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważna jest dezynfekcja rąk. Za jej sprawą usunięte zostają nie tylko wirusy, ale również inne mikroorganizmy, takie jak bakterie i grzyby. Wszystkie one, gdyby pozostały, mogłyby przyczynić się do powstawania trudnych do leczenia i nawracających chorób. Warto zatem zainteresować się odpowiednimi produktami, które pozwolą na bezpieczne funkcjonowanie w naszym zmienionym świecie.

Koronawirus COVID-19

COVID-19 to choroba wywołana przez koronawirus. Nazwa ta została stworzona przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) i odpowiada budowie tego drobnoustroju. Pierwszy człon nazwy, „CO”, odnosi się do “korony”. “VI” pochodzi od słowa “virus”, a “d” od „disease”, oznaczającego “chorobę”. „19” odnosi się do roku, w którym wystąpiła po raz pierwszy pandemia.

Choroba ta miała swój początek w mieście Wuhan w Chinach, a następnie przeniosła się w różne rejony świata, w tym również do Polski. Zakażenie często przebiega bezobjawowo, bądź wywołuje niegroźne dla życia skutki. Jednak zdarza się, że powoduje poważne powikłania, takie jak zapalenie płuc czy niewydolność oddechowa, które wymagają hospitalizacji, gdyż mogą spowodować śmierć.

Warto przy tym pamiętać, że tego typu wirusy bardzo łatwo mutują i szybko przenoszą się z jednej osoby na drugą. Ze względu na to należy zachować szczególną ostrożność podczas spotykania się z innymi ludźmi. Przestrzeganie zasad, w tym również dbanie o higienę, może uchronić nas, jak i naszych bliskich, przed tą jeszcze nie do końca poznaną chorobą.

Żel do dezynfekcji rąk

Wraz z coraz większą ilością zachorowań, ludzie zwiększyli swoją świadomość, dotyczącą rozprzestrzeniania się niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów. To z kolei sprawiło, że wzrosło zainteresowanie środkami dezynfekującymi. Na rynku pojawiło się ich bardzo dużo, ale tak naprawdę tylko profesjonalne preparaty mają najwyższą skuteczność.

Jak już zaobserwowano, koronawirus w bardzo łatwy sposób może przedostać się do organizmu. Można zarazić  się nim nie tylko od osoby, która jest nosicielem choroby, ale również przebywając w zamkniętych miejscach, w których taki człowiek wcześniej się znajdował.

Z tego względu należy w szczególności zadbać o higienę, dezynfekując między innymi powierzchnie, których dotyka wiele osób, takie jak klamki, poręcze, uchwyty czy meble.  Dzięki specjalnym preparatom wiruso- i bakteriobójczym pomieszczenia w domu, jak i w pracy, z pewnością będą dużo bezpieczniejsze.

Niemniej ważne jest osobiste bezpieczeństwo, zapewniane między innymi przez częste mycie dłoni. Kiedy nie ma ku temu możliwości, warto sięgnąć po żele do dezynfekcji rąk, które również zmniejszają szansę na zakażenie. Ich regularne stosowanie pozwoli na zachowanie zdrowia na dłużej, dlatego warto zaopatrzyć się nawet w małą, przenośną buteleczkę, by mieć ją zawsze przy sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here