wieczor Walentynkowy
Fot. Pxhere

Kiedy za oknem zimowa szaruga straszy, a my czujemy, jak chłód i wilgoć przenika na wskroś, chcemy po pracy zaszyć się w ciepłym i przytulnym otoczeniu bliską nam osobą.

Szczególnie walentynkowy wieczór jest stworzony do tego, aby delektować się romantycznym nastrojem bycia we dwoje.  Jest to czas obdarowywania, materialnego i nie tylko.  Moment, na który czekaliśmy od dawna.

kolacja Walentynki
Fot. Pxhere

Kilka prostych zabiegów wystarczy, aby miejsce, w którym chcemy spędzić romantyczny wieczór, nabrało szczególnej atmosfery, dedykowanej dwójce kochających się osób.

DIY – niewielkim nakładem pracy i kosztów można sprawić, aby poczuć się na wyjątkowej kolacji, która powstawała tylko dla nas. 

 

Dekoracje DIY i nie tylko do walentynkowej kolacji

Tego wieczoru czerwień będzie dominować, to kolor symbolizujący miłość i namiętność. Paletę czerwieni najlepiej dostosować do wystroju wnętrza, aby kolory w sposób łagodny harmonizowały się ze sobą.

Połóżmy na stole przykrytym białą serwetą, serca wycięte z bibuły lub z czerwonego kartonu. Mogą być małe, obsypiemy nimi cały stół (trzeba wyłączyć wewnętrznego krytyka, który od razu myśli o sprzątaniu).

Potrawy, które przygotujemy, podane na białych talerzach, zanurzone w morzu serc, będą niecodzienną odmianą na naszym stole.

Dla tych, którym jednak wewnętrzny krytyk nie dał żyć – dla niego i dla niej, złożona na kształt serca czerwona serwetka.  Służyć nam może do otarcia łez, oczywiście tych ze wzruszenia i z radości. Podpowiedź, jak złożyć serwetkę, aby miała oczekiwany kształt, znajdziemy na licznych blogach w Internecie.

Pięknie prezentuje się wino podane w spersonalizowanych kieliszkach, a jeśli kolacja z założenia ma być bezalkoholowa, to aromatyczna, korzenna herbata, może zachęcać do wypicia z kubków w kształcie serca.

Świece rozmieszczone na stole i w innych częściach pokoju, wywołają dyskretną grę światła i cienia.

Kolacja przy świecach to klasyka, a jej uroczysty nastrój niejeden raz wywoła potem ciepłe wspomnienia.

Świece DIY są bardzo proste do wykonania, wystarczy mieć w domu parafinę, czyli stare świeczki, które stopimy w wodnej kąpieli.

Świece zapachowe o nucie pomarańczy lub czekolady wprowadzą endorfiny w każde centymetr pokoju.

Kolacja nie musi być odbywać się przy stole. Miła odmianą jest kolacja podana w sypialni, na głębokiej tacy, a porcje w salaterkach, które można ręcznie wykonać w pracowniach ceramicznych.

Ciekawe efekty uzyskujemy ustawiając na parapetach okiennych lampiony, najlepiej DIY – do tego potrzebny jest słoik, który owiniemy bibułką i podgrzewacz do środka.

 

Dekoracje Walentynkowe DIY w przestrzeni chillout

 

Miłą dla oka walentynkową dekoracją są poduszki z naszytymi filcowymi sercami, dla niego i dla niej.

Zawieszony powyżej poziomy łańcuch z walentynkowymi motywami podkreśli romantyczny nastrój. Serca wycinamy z kolorowego brystolu, albo z arkuszy papieru dekoracyjnego, a najprostszym rozwiązaniem na ich przypięcie jest użycie drewnianych, estetycznych żabek.

Obrazek lub poster z niebanalnym mottem, które rozbawi nie tylko w walentynkowy wieczór, ale będzie tez okazją, żeby pozbyć się opatrzonych dekoracji.

 

Walentynkowo dekorujemy łazienkę,

naszą intymną przestrzeń.

 

Naklejki walentynkowe na lustro.  Walentynki w łazience, w końcu to też wasza wspólna przestrzeń. Napis dla niego lub dla niej.  Czy nie miłą niespodzianką jest przejrzeć się w lustrze z napisem „Jesteś samym pięknem”?

Na lustrze za pomocą magnesów można przyczepić karteczki z afirmacjami albo z wyznaniem naszych najintymniejszych myśli.

wieczor Walentynkowy
Fot. Pxhere

A w sypialni? Walentynkowe szaleństwo..

 

Kwiaty, kwiatowa plantacja i feeria zapachów. Układamy za ich pomocą kształt serca na pościeli. Papierowe odpowiedniki też wyglądają nietuzinkowo, jeśli mamy odrobinę artystycznego zapału.

Okna możemy ozdobić pionowymi wstążkami, na końcach których mocujemy uszyte przez nas poduszeczki – zawieszki w kształcie serc.

Na poduszkach pudełeczka prezentowe, a w nich czekoladki, mile widziane wyroby własne. Male rękodzielo, prezenty od serca, sprawiaja zawsze wiele radosci.

Walentynkowa pościel utuli nas po całym dniu a może sprawi, że ten Walentynkowy Dzień będzie trwać znacznie dłużej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here