wieczór w domu
Fot. Pxhere

Miłość wisi w powietrzu, chyba nie tylko za sprawą magicznego rozpylacza – to aura Dnia Zakochanych emanuje ciepłem i dobrym uśmiechem dla każdego. Warto nasycić się nią aż do końca dnia.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy w upojnym stanie zakochania, czy chcemy się wyrwać z okowów presji komercyjnych świąt, nie ma nic lepszego od wieczornego seansu filmowego, spędzonego z drugim zapalonym kinomaniakiem.

Kolacja walentynkowa
Fot. Pxhere

Zanim zacznie się film

czyli sposób na randkę w domu

Czy jest coś lepszego zawinięcie się w koc z ukochaną osobą i oglądanie dobrego filmu? Można wymyślić tylko jedną lepszą rzecz- oglądanie całych sezonów filmów na przykład na Netflixie i innych platformach streamingowych.

Zacznijmy od pysznej kolacji (na deser mogą być czekoladowe słodkości), zadbania o nastrojowe dekoracje, i pamiętajmy o stroju, który będzie wyjątkowy a jednocześnie komfortowy. Wymieńmy się prezentami (dla panów może będzie to okazja, aby wręczyć pierścionek zaręczynowy?) wraz z życzeniami walentynkowymi, których nigdy nie zapomnimy.

Zasiądźmy teraz przy jednym z filmów,

tych z gatunku romantycznych.

Tak wiele ich jest, który wybrać i nie stracić cennego czasu na poszukiwania? Casablanca, Titanic, kiedy Harry poznał Sally… ugh, w głowie się już kręci się na samą myśl o podjęciu decyzji.

Zanim odpalimy nasze kino domowe, nie zapomnijmy naszykować wina i kieliszków.

I nastawmy się na godziny śmiechu, wzruszenia i refleksji.

wieczór Walentynkowy
Fot. Pxhere

8 filmów dla niego i dla niej

  • „La La Land” – To historia początkującej aktorki Mii, i Sebastiana, muzyka jazzowego. Mia w oczekiwaniu na swoją szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian zamiast nagrywać płyty, musi grać do kotleta. Już od pierwszych momentów spotkania łączy tych dwojga silna chemia i wspólne pragnienie, by w końcu robić to, co lubią. Kiedy ich kariery zaczynają nabierać rumieńców, goniąc swoje szczęście zaczynają tracić siebie

 

  • „Notatnik”- Przeniesiemy się na południe Ameryki w latach 40, które były magicznym czasem dla dwojga kochanków Noah (Ryan Gosling) i Allie (Rachel McAdams). Wierzą, że ich miłość przetrwa wszystko. Niestety dezaprobata rodziców  i  służba Noaha podczas II wojny światowej kładą kres ich związkowi.

 

  • „Zakochany bez pamięci” – Clementine (Kate Winslet) poddaje się zabiegowi usunięcia wspomnień o swoim byłym chłopaku Joelu (Jim Carrey). Kiedy Joel dowiaduje się o tym, robi dokładnie to samo, choć w głębi duszy tego nie chce. W czasie trwania zabiegu próbuje jednak zachować pamięć o wspólnych chwilach.

 

  • Dirty Dancing”- pokolenie nastolatek z lat 80-tych miało obsesję na punkcie tego filmu, a szkoły tańca zapełniały się młodzieżą, marzącą aby tańczyć podobnie jak bohaterowie filmu. Ścieżka dźwiękowa do tej pory jest uznawana za ponadczasową.

 

  • „Przed wschodem słońca” – arcydzieło Richarda Linklatera z 1995 r. Julie Delphy i Ethan Hawke, dwójka nieznajomych zabierze nas do Wiednia. Para spaceruje po austriackiej stolicy i rozmawia o wszystkim i o niczym, aż do zakochania się w sobie. Przypomną nam o tych pierwszych spojrzeniach, fascynacji, która przyprawia o dreszczyk emocji.

 

  •  „Brookback mountain” – Piękna opowieść o tym, co dzieje się, gdy miłość budowana jest na fundamencie tęsknoty i żalu.  Historia dwóch mężczyzn, którzy poznają się podczas pracy przy stadzie owiec na farmie w Wyoming i od tego momentu zaczyna łączyć ich nierozerwalna więź.

 

  • „Blue Valentine” – to historia małżeństwa, które zmaga się z wygasającym uczuciem. Bohaterowie próbują wskrzesić dawny ogień, który ich łączył i w tym celu wybierają się pewnej nocy w krótką podróż.

 

 

  • „Zakochany Szekspir” – romantyczna komedia o miłosnych perypetiach Williama Szekspira,  podczas powstawania  i wystawiania sztuki „Romeo i Julia”.
    Historia Szekspira jest oczywiście fikcyjna,  ale film doskonale oddaje realia epoki, w której tworzył pisarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here