Co to jest auto detailing i jakie pełni funkcje

Każdy pojazd może wyglądać pięknie i efektownie – niezależnie od wieku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu automatycznego serwisu detailingowego. Obejmuje on czynności, które wiele osób słusznie określa mianem samochodowego spa. Samochód odzyskuje swój pierwotny wygląd i wygląda dużo młodziej niż w roku produkcji.

Jaki jest cel auto detailingu?

Kierowcy zawsze chcą, aby ich samochód wyglądał nienagannie, pomimo upływu czasu. Pojazdy są dziś bardzo często używane – stanowią środek transportu do pracy i są niezbędne w długich podróżach na wakacje. Normalne jest więc, że ich wygląd przestaje być tak efektywny, jak w momencie wejścia do pojazdu. Ale nic straconego – auto detailing https://www.carstyling-lublin.pl/  pozwala skutecznie odświeżyć wygląd samochodu.

Co mogą zrobić specjaliści od car detailingu? Są oni w stanie przywrócić blask lakieru samochodowego i stylowy wygląd wnętrza samochodu. Mogą one również nadać samochodowi wspaniały wygląd. Dodatkowo, ich obróbka szyb samochodowych sprawia, że widoczność na drodze jest znacznie lepsza.

Rola auto detailingu nie kończy się na podniesieniu walorów estetycznych samochodu. Specjaliści zadbają również o to, aby elementy samochodu były zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami.

Co obejmuje auto detailing?

Auto detailing obejmuje regenerację lakieru. Dzięki temu pozbywamy się rys, wżerów i innych niedoskonałości spowodowanych niewłaściwą konserwacją. Takie zabiegi zdecydowanie poprawiają wygląd nawet bardzo zniszczonego lakieru – po zastosowaniu odzyskuje on swój blask. Po regeneracji lakier jest również zabezpieczony przed mikrozarysowaniami, a karoseria jest pokryta powłoką hydrofobową.

Podczas procesu car detailingu czyszczone jest również wnętrze pojazdu. Tapicerka samochodu jest prana, a brud usuwany nawet z najmniejszych, trudno dostępnych zakamarków. Pielęgnowane są wszystkie elementy skórzane i plastikowe, a tapicerka jest dodatkowo impregnowana.

Podsumowanie

Profesjonaliści mogą zająć się ramami. Są one pokryte powłoką ochronną – felgi stają się odporne na zabrudzenia. Podobnie jest z szybami szklanymi, które mogą być hydrofobizowane. Dzięki temu nie rozmazują się, a usuwanie z nich brudu i owadów jest niezwykle łatwe. Hydrofobizacja powoduje również przywieranie szkła i lodu do szyby w zimie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here