zakupy promocyjne market

Regularne wydawanie zbyt dużych ilości pieniędzy będzie miało zgubny wpływ na stan naszego domowego budżetu. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że w wielu wypadkach nie musimy sobie niczego odmawiać, żeby wydawać mniej. Wystarczy nauczyć się kupować mądrzej?

Zbyt duże wydatki – jakie są przyczyny

Przyczyn, dla których wydajemy zbyt dużo na zakupy może być naprawdę wiele. Są osoby, które dzięki zakupom chcą podnieść swoje poczucie własnej wartości. Dla wielu z nas wizyty w sklepie są formą rozrywki i sposobem na rozładowanie stresu. Duże wydatki to także problem osób, które nie są świadome metod działania specjalistów od marketingu.

Pułapki, w które wpadamy robiąc zakupy

Często zdarza się, że nie planujemy robić dużych zakupów, a mimo wszystko przynosimy do domu wiele niepotrzebnych rzeczy. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy podatni na manipulacje sprzedawców. Musimy zdawać sobie sprawę, że sklepy są zaprojektowane w taki sposób, żeby klient kupił jak najwięcej towaru. Przykładowo, żeby dojść do działów z produktami, które są najczęściej kupowane, musimy minąć wiele innych działów. To z kolei zwiększa prawdopodobieństwo, że zainteresujemy się produktami, które nie znalazły się na naszej liście zakupów. 

Do nieplanowanych zakupów ma nas skłonić zapach świeżego pieczywa, czy pieczonego kurczaka. Jeżeli przychodzimy na zakupy głodni, bardzo prawdopodobne jest, że nie będziemy w stanie się im oprzeć. Do dłuższych (a tym samym większych) zakupów ma nas skłonić także muzyka w sklepie.

Co zrobić, żeby zmniejszyć swoje wydatki?

Choć nie mamy wpływu na ceny produktów w sklepach, możemy w znacznym stopniu zmniejszyć swoje wydatki. Osoby, które notorycznie wydają za dużo, kupują wiele rzeczy które są im całkowicie zbędne. Rezygnacja z nich sprawi, że nasze rachunki znacząco się zmniejszą.

Żeby zmniejszyć swoje wydatki musimy nauczyć się planować. Jeżeli nigdy tego nie robiliśmy, początkowo może być nam trudno, jednak z czasem nabierzemy wprawy. Zamiast chodzić do sklepu codziennie, postarajmy się robić zakupy raz na tydzień. Zaplanujmy co będziemy jeść w nadchodzącym tygodniu i stwórzmy listę produktów, które są nam potrzebne. Ważne jest, żeby wykreślić z tej listy te rzeczy, które mamy już w swojej lodówce. W planowaniu zakupów pomogą nam gazetki promocyjne Netto, które obecnie są dostępne także w internecie.

Stworzenie listy zakupów sprawi, że łatwiej będzie nam zrezygnować z rzeczy, których nie potrzebujemy. Pamiętajmy jednak, że lista może okazać się niewystarczająca, jeśli przyjdziemy na zakupy głodni. Żeby lepiej opierać się pokusom, najlepiej jest chodzić na zakupy po obiedzie. Dobrą praktyką jest też słuchanie swojej własnej muzyki – najlepiej dynamicznej, która ułatwi nam szybsze zrobienie zakupów.

Jeżeli widzimy, że pomimo wszystko mamy ochotę kupować słodycze i inne nieplanowane produkty, zabierzmy do sklepu tylko taką sumę pieniędzy jaką planujemy wydać. Możemy zapłacić gotówką lub skorzystać z karty, na której mamy jedynie odliczoną kwotę. Osoby mające problem z kontrolowaniem wydatków powinny zrezygnować z posiadania kart kredytowych.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/citeam.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here