Co powinniśmy wiedzieć na temat syntezatorów?

0
628

Syntezatory ostatnimi czasy są coraz powszechniej stosowane. Dzieje się tak ze względu na dużą liczbę zalet tego rozwiązania. Wielu z nas jednak nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym dokładnie owo urządzenie jest, a także jakie cechy charakterystyczne posiada. Czym dokładnie jest syntezator? Jakie rodzaje syntezatorów możemy wyróżnić? Na jaki syntezator warto się zdecydować- analogowy czy cyfrowy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Syntezator – co to jest?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat syntezatorów, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czym on tak właściwie jest. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie tego pojęcia, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest zarówno tworzenie brzmienia na podstawie instrumentu akustycznego, jak i programowanie unikalnych brzmień syntetycznych. Poszczególne dźwięki mogą być w dowolny sposób zmodyfikowane. Warto wspomnieć o tym, że wyróżnić możemy wiele różnych syntezatorów, które różnią się od siebie przede wszystkim wyposażeniem, konstrukcją czy też typem syntezy.

Jakie rodzaje syntezatorów możemy wyróżnić?

Syntezatory podzielić możemy na kilka grup. Wśród nich wyróżnić możemy egzemplarze z klawiaturą, moduły dźwiękowe bez klawiatury, syntezatory programowe, a także te modularne, które stosowane są stosunkowo rzadko. Syntezatory z klawiaturą są doskonale znane. Gra się na nich poprzez podłączenie klawiatury czy też komputera. Jeśli chodzi o modele programowe, to jest to po prostu oprogramowanie, które używane jest na komputerze. Syntezatory modularne umożliwiają tworzenie dowolnych połączeń pomiędzy poszczególnymi podzespołami, w konsekwencji możliwe jest budowanie różnorodnych syntezatorów, nawet podczas estradowego występu.

Na jaki syntezator się zdecydować- analogowy czy cyfrowy?

Część osób zastanawia się, który syntezator będzie lepszym rozwiązaniem- cyfrowy czy analogowy. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość syntezatorów opartych jest na próbkach. Tego typu urządzenia są dostępne w szerokim przedziale cenowym, który zależny jest od możliwości. Jakość brzmienia może zależeć od takich czynników, jak chociażby jakość próbek, wielkość, ilość i możliwości silnika brzmieniowego. Popularne są też syntezatory cyfrowe. Ze względu na to, że nie posiada próbek PCM, nie jest on w stanie dokładnie naśladować instrumentów muzycznych- warto mieć to na uwadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here