Laser frakcyjny

Wiele osób ma kompleksy spowodowane swoim wyglądem. Często nie możemy zaakceptować różnych niedoskonałości naszej skóry, takich jak zmarszczki, kurze łapki, blizny, rozstępy, znamiona, naczyniaki i wiele innych. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy pozbyć się niedoskonałości naszej skóry lub sprawić, że będą one mniej widoczne.

Bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Powinny one być dopasowane do typu naszej skóry. Kremy zawierające kwas hialuronowy, kolagen, witaminy itp. świetnie nawilżają skórę i wygładzają zmarszczki. Nie powodują ich całkowitego zniknięcia, jednak sprawiają, że znacznie mniej rzucają się w oczy oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Dzięki temu nasza skóra wygląda pięknie i młodo.

Osoby z cerą skłonną do zaczerwienień i z widocznymi naczynkami również mogą zmniejszyć problem przy pomocy odpowiednich kosmetyków i suplementów. Teleangiektazje, czyli tak zwane pajączki naczyniowe są szczególnie widoczne u osób o cienkiej skórze. Ich występowanie najczęściej jest samoistne, jednak czasem mogą być objawem różnych chorób, na przykład nadciśnienia. Kosmetyki powodują zwężenie drobnych naczynkach, dzięki czemu teleangiektazje stają się mniej widoczne.

Najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem zwalczania niedoskonałości skóry są zabiegi kosmetyczne i z zakresu medycyny estetycznej. Bardzo popularne są zabiegi na skórze z użyciem lasera.

Zabieg laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny co2 doskonale sprawdza się w usuwaniu blizn. Powoduje również widoczne wygładzenie zmarszczek. Zabiegi laserem frakcyjnym co2 powinno wykonywać się w odstępie minimum miesiąca. Idea działania polega na ablacji fibroblastów skóry i pobudzeniu tworzenia nowych. Nowe fibroblasty produkują znaczne ilości włókien kolagenowych i sprężystych, które wypełniają blizny i zmarszczki.

Przed zabiegiem nie wolno stosować retinoidów i opalać się, a po trzeba szczególnie dbać o skórę. Należy ją odkażać i smarować kremem łagodzącym, ponieważ po zabiegu jest ona uszkodzona i wytwarza się stan zapalny. Na wrosinski.pl/zabiegi/laser-frakcyjny/ możemy zapoznać się z pełną ofertą zabiegów wykonywanych przy pomocy lasera frakcyjnego. Najczęściej pacjenci decydują się na usuwanie blizn na twarzy, które są pamiątko po trądziku. Przy pomocy lasera można usunąć blizny w praktycznie każdym miejscu na skórze. Świetnie również sprawdza się w wygładzaniu zmarszczek i usuwaniu rozstępów.

Zabiegi laserowe również świetnie sprawdzają się w innych sytuacjach. Wykorzystanie światła lasera o różnej mocy i długości fali daje mnóstwo możliwości. Z pomocą lasera można na przykład usunąć pajączki naczyniowe oraz naczyniaki. Wówczas niszczy się patologiczne naczynia. Po czasie wszystko się goi i nie ma praktycznie żadnego śladu.

W wygładzaniu zmarszczek stosuje się zastrzyki z toksyny botulinowej. Jej niewielka dawka poraża mięśnie mimiczne, co powoduje wygładzenie twarzy. Można również zastosować iniekcje z kwasu hialuronowego, które sprawią, że skóra będzie bardziej napięta i nie będzie zwisać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here