Wycieczka do Włoch

Włochy – wycieczka to propozycja, nad którą z całą pewnością warto się zastanowić. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ dokąd jak dokąd, ale do słonecznej Italii warto pojechać zawsze. Potwierdzą to chyba ci wszyscy, którzy mieli okazję odwiedzić ojczyznę Dantego i Petrarki. Włochy – wycieczka to pomysł zarówno na wyjazd zorganizowany, jak i na prywatną wyprawę. Trudno byłoby tutaj narzucać komuś jaką opcję, bo przecież każdy z nas jest inny i tym samym ma inne potrzeby oraz priorytety. Nawiasem mówiąc, gdyby wszyscy myśleli tak samo, świat byłby po prostu nudny, a tak jest dużo ciekawiej.

Nie trzeba nikogo jakoś specjalnie przekonywać, że podróże to jedna z tych rzeczy w życiu, na które warto wydawać pieniądze. Oczywiście, nie wszyscy lubią poznawać świat i nie należy takich osób zmuszać do tego, aby opuszczali swój dom i najbliższe otoczenie. Ale gros osób nie wyobraża sobie życia bez podróżowania. O wartości zwiedzania i poznawania nowych miejsc oraz ludzi pisał już przed wiekami Herodot. Ten starożytny podróżnik i historyk praktycznie non stop był w drodze. Ledwie wrócił z jednej wyprawy, już planował kolejną. No cóż, tacy ludzie są i dzisiaj. A trzeba wyraźnie w tym miejscu podkreślić, że w obecnej dobie w tej materii mamy rzeczywiście spore możliwości. Dzięki współczesnym środkom komunikacji możemy wręcz błyskawicznie przenosić się z miejsca na miejsce. Czegóż chcieć więcej? I jak tutaj nie zgodzić się ze stwierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych determinantów ludzkiego życia jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka. Nasze czasy dowodzą tego chyba jak żadne inne.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mieliśmy w nim omówić kwestię: Włochy – wycieczka. Zatem do rzeczy. Jeśli już wybieramy Półwysep Apeniński to nie ma znaczenia, w który region Italii się udamy, bo wszędzie jest pięknie i zarazem ciekawie. Na pewno warto pojechać do Rzymu. Wieczne Miasto niezmiennie przyciąga do siebie rzesze turystów i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy uległ jakiejś zmianie.

W Rzymie znajdziemy wiele atrakcji i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Bazylika św. Piotra, Muzea Watykańskie, Koloseum, Forum Romanum, zamek św. Anioła, katakumby św. Kaliksta, tętniące życiem rzymskie place… Długo by jeszcze można wymieniać. Pewne jest, że aby nieco poczuć atmosferę Rzymu, trzeba tu spędzić co najmniej kilka dni. Jak już będziemy mieli dosyć włoskiej stolicy, stamtąd już tylko prosta droga na Południe, np. do Neapolu czy na Półwysep Sorrentyński i oczywiście na bajeczną wyspę Capri.

Projekt: Włochy – wycieczka nie może zostać zrealizowany bez odwiedzenia Wenecji. Choć zawsze jest tu tłumnie to jednak warto spędzić w tym szczególnym mieście kilka godzin. Jedzmy tutaj coś dobrego, nawet pizzę, bo ta ma wyjątkowy smak li tylko we Włoszech. Napijmy się też obowiązkowo pysznej kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here