karmy dla kota

Kociaki to indywidualiści, którzy są w stanie przynieść ukojenie ludzkim zmysłom. Nie jedna osoba jest w stanie to poświadczyć. W szczególności, jeżeli mowa o tym charakterystycznym, bardzo przyjemnym mruczenie. Aj, z przyjemnością się tego słucha, drapiąc za uszkiem swojego ulubieńca, który siedzi na kolanach. Każdy właściciel kociaka powinien pamiętać o tym, aby z uwagą podchodzić do tego, jaką karmę mokrą wybiera się dla swojego kota.

Etykieta karmy dla kota

Dlaczego jest to tak ważne? Po to, aby być pewnym tego, że zwierzak będzie rozwijał się w prawidłowy sposób, a na dodatek nie będzie zmagał się z żadnymi dolegliwościami. Z dostępem do karmy mokrej dla kota nikt nie powinien mieć problemów. Wystarczy bowiem zajrzeć na https://lugers.pl/pol_m_Kot_Karma-dla-kota_Mokra-karma-dla-kota-329.html, aby się przekonać, że jest tego dużo i o naprawdę dobrym składzie.

Skoro o składzie mowa, to warto zadać sobie pytanie odnośnie tego, czego tak naprawdę w karmie być nie powinno. Otóż mowa tutaj chociażby o takich składnikach, jak:

  • produkty pochodzenia roślinnego (dopuszczalne są śladowe ilości),
  • zboża, czy też inne składniki bazujące na węglowodanach,
  • mleko lub też mlekopodobne produkty,
  • odpady poubojowe, czyli np. pióra, dzioby, kopyta, rogi; coś co w żadnym wypadku nie nadaje się do spożycia nawet po zmieleniu,
  • przeciwutleniacze i barwniki,
  • konserwanty i substancje słodzące.

Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet. Nie tylko, jeżeli mowa jest o człowieku, ale także o zwierzętach.

Skład mokrej karmy dla kota

Czas więc na to, aby wymienić składniki, które powinny znaleźć się w mokrej karmie dla kota. Mowa tutaj o: źródłach kwasu omega 3 pod postacią olejów rybnych; witaminy A, E, D3 i z grupy B; mięso, tłuszcze, podroby zwierzęce; tauryna, której skład powinien wynosić min. 1300-1500 mg; wapń, fosfor, żelazo, potas, sód, miedź, cynk. Lista jest długa, ale lepiej o niej pamiętać, jeżeli ktoś chciałby być faktycznie pewien, że jego zwierzakowi na pewno nic nie grozi.

Sucha karma

Tak, wielu właścicieli kotów ją podaje, ale warto wiedzieć, że sucha karma to tak naprawdę jeden z tych produktów, który można zaliczyć do szkodliwych. Jest ona bowiem odpowiedzialna za występowanie takich zjawisk, jak stałe odwodnienie organizmu. Trzeba również pamiętać to, że ta karma na ogół bazuje na niezalecanym składzie, który może doprowadzić do różnorodnych dolegliwości. Na samym końcu należy dodać, że sucha karma zaliczana jest do grupy produktów, jakie są wysoce przetworzone w zakładach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here