Paski skórzane

Męski pasek to obowiązkowa pozycja w garderobie każdego pana. Pasek jest nie tylko po to, aby przytrzymywać spodnie. Tak naprawdę jest dodatkiem, który może podkreślić Twój styl, dodać odrobinę koloru, jak również odróżnić górną część ubioru od dolnej. Jego wybór nie należy do najłatwiejszych, ale jest kilka wskazówek, które Ci go ułatwią.

Jak wybrać dobry pasek?

Na pewno nie jest to ta część garderoby, na której warto oszczędzać. Najlepszy pasek to pasek skórzany z kruponu: https://milermenswear.com/produkt/pasek-skorzany-z-kruponu-jasnobrazowy. Jest to część skóry, która znajduje się na grzbiecie zwierząt i jest jej najwartościowszym elementem. Charakteryzuje się największą twardością i elastycznością. Taki pasek to klasyk, który Cię nie zawiedzie i będzie pasował praktycznie do każdej stylizacji. Musisz tylko wybrać kolor i odpowiedni rozmiar. Ten ostatni powinien być niewiele większy od rozmiaru spodni. Najlepiej dobrany to taki, który zapniesz na środkową dziurkę. Błędem i po prostu niepraktycznym rozwiązaniem jest za długi pasek wiszący niedbale przy spodniach.

Na jaki kolor postawić?

Czarny jest kolorem uniwersalnym. Za to brązowy pasek skórzany to klasyk i doskonale spełni swoją funkcję w różnych stylizacjach. Poza tym brąz to kolor, który sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem.

Jeżeli na co dzień ubierasz jeansy, to brązowy pasek będzie do nich idealnie pasował. Dobrany do brązowych butów i brązowego paska zegarka podkreśli Twój modny wygląd.  Jeżeli zdecydujesz się na ciemne jeansy z czarną lub granatową koszulką polo, brązowy skórzany pasek w jaśniejszym odcieniu rozjaśni twoją stylizację. Ważna przy pasku jest także klamra. Minimalistyczne w kształcie litery H zawsze będą na czasie i podkreślą Twój dobry gust.

Jaki pasek dobrać do formalnego stroju?

Zasady doboru paska są jasne. Zawsze miej na uwadze koloru butów. Do granatowego garnituru np. warto wybrać czarne buty i oczywiście brązowy pasek. Okazje formalne takie jak ślub czy ważne spotkanie biznesowe wymagają przestrzegania pewnych zasad, jakimi kieruje się świat mody męskiej. Ważna jest spójna całość. Jeżeli zakładasz brązowe skórzane buty, wszystkie pozostałe skórzane dodatki powinny być w tym samym kolorze.

Nie jest łatwo dopasować elementy w tym samym odcieniu, dlatego dopuszcza się drobne różnice. Klamra przy pasku i takie dodatki jak spinki do mankietów i zegarek muszą być w tym samym kolorze, jeżeli nie chcesz popełnić modowej gafy. Srebrna klamra — srebrne dodatki. To samo dotyczy klamry w kolorze złota. Jeśli szukasz idealnego paska, który dopełni Twoją stylizację, sprawdź ofertę Miler Menswear: https://milermenswear.com/kategoria/paski-meskie.

Sprawdź również, do czego pasują letnie loafersy – https://www.faceandlook.pl/do-czego-nosic-loafersy-latem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here