Książeczki kontrastowe CzuCzu – od kiedy można ich używać?

0
1943

O tym, że książeczki obrazkowe wywierają dobroczynny wpływ na rozwój niemowląt, wie zapewne każdy. Jednak mało osób zdaje sobie sprawę, że równie fenomenalne efekty edukacyjne można osiągnąć w przypadku noworodków! Starannie opracowane, obejmujące intensywne, kontrastowe kolory, jakie w swojej ofercie posiada marka CzuCzu, przyciągają uwagę malucha, aktywizują do skupienia wzroku, a także stymulują rozwój pozostałych zmysłów.

Jak działają książeczki i karty kontrastowe CzuCzu?

Książeczki i karty kontrastowe to dość specyficzna, stosunkowo mało znana i propagowana wśród rodziców publikacja przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Bazują na silnym kontraście kolorystycznym, którego zadaniem jest przyciągnięcie i skupienie uwagi noworodka. Jaka jest istota ich działania? Jak się okazuje, książki i karty kontrastowe CzuCzu wywierają korzystny wpływ na rozwijający się umysł maluszka. Stymulują ich inteligencję wizualno-przestrzenną, kształtują spostrzegawczość, pomagają poznać granice przedmiotów. Nie wspominając o tym, ze stanowią pomysłowy sposób na spędzanie wolnego czasu i budowanie więzi. A co z bezpieczeństwem użytkowania? Nie ma się czego obawiać, książeczki produkowane są z grubego kartonu. Wykazują się odpornością na zagięcia, gryzienie i inne uszkodzenia.

Od kiedy można ich używać?

Książeczki dla noworodków i niemowląt? Czy to nie przesada? Takie z pewnością ma przekonanie wiele osób, dla których zakup tego typu produktów dla tak małych dzieci jest wyraźnym przerostem formy nad treścią. Czy faktycznie? Jak się okazuje – nie! Kontrastowe karty CzuCzu zostały opracowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Wiele znajdujących się w sprzedaży jest dedykowanych maluchom 0+! Są proste, zawierają duże i czytelne obrazki,  także nie przytłaczają zbędnymi detalami. Są zatem idealnie dopasowane do etapu rozwoju dziecka. Co ważne, oferta książeczek i kart kontrastowych CzuCzu zawiera nie tylko publikacje dla noworodków, ale również niemowląt. W ofercie bowiem znaleźć można pozycje odpowiednie dla trzy-, sześcio- czy dziewięciomiesięcznych szkrabów, zróżnicowane pod względem liczby zastosowanych kolorów czy skomplikowania obrazków.

Na co zwracać uwagę kupując książeczki kontrastowe?

W sprzedaży znaleźć można wiele zabawek przeznaczonych dla noworodków i niemowląt. Przy ich wyborze należy zwracać uwagę, czy posiadają niezbędne atesty i certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z dziećmi. Najbardziej restrykcyjne normy dotyczą przedmiotów dla smyków poniżej 3 roku życia. Jednak wybierając książki marki CzuCzu możemy mieć pewność, że są to publikacje zapewniające zdrowy rozwój i bezpieczeństwo użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here