Kosmetyki do stóp

Stopy to ten element naszego ciała, o którym rzadko myślimy w kategoriach estetycznych. Tymczasem, dobrze wyglądające, zadbane stopy, stanowią istotny atut każdej kobiety. Wystarczy tylko wspomnieć, że wielu mężczyzn właśnie stopy uważa za kluczowy i bardzo erotyczny element w kobiecym ciele. Dlatego warto o nie zadbać, by prezentowały się możliwie najatrakcyjniej. Poniżej podpowiemy – z jakich kosmetyków warto regularnie korzystać by stopy wyglądały atrakcyjnie, były w dobrej kondycji oraz przyjemne w dotyku.

Stopy stopom nierówne – czyli jak o nie zadbać, by dobrze wyglądały?

Troska o stopy jest niezwykle ważna. Oczywiście, nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale również zdrowotnego. Stopy to ten element organizmu, który dźwiga ciężar całej reszty. Dlatego często powstają na nich odciski, bąble, zadrapania lub opuchnięcia.

Jakiekolwiek działania higieniczne na stopach należy rozpocząć od wykonania prostego peelingu. Do wyboru mamy wiele opcji – przede wszystkim jednak peelingi o dość dużych ziarnach, które zdrapią z naszych stóp pozostałości rogowaciejącego naskórka.

Odpowiednio zmiękczona i oczyszczona stopa nadaje się do dalszych działań. Przede wszystkim – do pokrycia warstwą kremu lub nałożenia innych, dobroczynnych preparatów. Polecamy zwłaszcza te żele, kremy i masła, których działanie polega właśnie na rozmiękczaniu naskórka.

Dodatkowe pomysły na pielęgnację stóp

Sól do kąpieli to świetny pomysł, jeśli pragniesz również zadbać o swoje stopy. W tym celu warto wybierać sole dedykowane właśnie do stóp. Polecamy zwłaszcza te, w których składzie znajduje się wyciąg z mięty, rozmarynu lub innych ziół o dermatologicznym działaniu.

Poszukując kremu do stóp, warto wybierać produkty zawierające w składzie dość duże stężenia mocznika. Kremy takie są dedykowane dla osób o nadmiernie wysuszonej skórze stóp. Jeśli więc naskórek na twoich palcach lub piętach pęka, jest nadmierne wysuszony, a w rezultacie – powstają bolesne pęknięcia, wówczas warto zainwestować właśnie w produkty z mocznikiem.

Stopy opuchnięte – jak im zaradzić?

W codziennej trosce o komfort stóp ważne jest także łagodzenie obrzęków i opuchlizn. Ma to duże znaczenie w przypadku osób, które pracują w pozycji stojącej lub chodzącej. Wówczas, nogi i stopy są narażone na dodatkowe uszkodzenia i obrażenia.

Warto wówczas stosować specjalne żele i spraye o działaniu zmniejszającym obrzęki. Obecne w ich składzie substancje poprawiają działanie naczyń krwionośnych, zwiększają ich przepuszczalność oraz usprawniają mikrokrążenie. W rezultacie, obrzęki ulegają zmniejszeniu, a negatywne odczucia maleją lub znikają.

Stopy nadmiernie pocące się – kilka pomysłów

Pielęgnacja stóp obejmuje także troskę o ich zapach. Ma to znaczenie w naszym codziennym funkcjonowaniu – nikt nie lubi, gdy po zdjęciu butów jego stopy emitują nieprzyjemny odór. By nie doprowadzać do takich sytuacji, warto stosować dedykowane do stóp spraye i talki. Te pierwsze mogą występować w wersji połączonej z innymi kosmetykami – znajdziemy przykładowo kremy i antyperspiranty w jednym. Talki są również wygodne w użyciu – możemy nakładać je na powierzchnię stóp lub zasypywać nimi wnętrze skarpetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here