Dlaczego warto wybrać się do aquaparku

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, wybierz do Parku Wodnego. Gwarantuje moc wodnych atrakcji, świetną zabawę i niezapomniane emocje dla całej rodziny. Możesz tutaj popływać, uprawiać aqua-aerobik, potańczyć lub poćwiczyć na siłowni. Zobacz, co jeszcze znajduje się w ofercie największego aquaparku w Polsce!

Aqua tabata

Tabata to jedna z najpopularniejszych form treningu interwałowego o wysokiej intensywności. Jeden cykl składa się z ośmiu rund. Każde ćwiczenie wykonywane jest przez 20 sekund, a pomiędzy nimi występują 10-sekundowe przerwy. Badania wykazały, że tabata przyspiesza metabolizm, poprawia kondycję i pozwala spalić dużo kalorii. Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnego treningu, wybierz się na aqua tabatę. Woda zapewnia dodatkowy opór podczas ćwiczeń, a jednocześnie nie obciąża stawów. W zajęciach mogą więc wziąć udział osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

Trening TBC

Trening TBC

TBC to szybki i wymagający trening, obejmujący różnego rodzaju sprzętu, takie jak bosu, step, hantelki, gumy TRX, czy piłki fitness. Angażuje główne partie mięśniowe, dzięki czemu pozwala uzyskać wysportowaną sylwetkę. Nie ma tutaj miejsca na nudę! Każde ćwiczenie trwa 1-2 minuty, w zależności od intensywności. Trener personalny dostosowuje plan ćwiczeń do potrzeb i możliwości klienta.

Kickboxfit

Jeśli chcesz urozmaicić plan treningowy, zapisz się na kickboxfit. Park Wodny w Krakowie przygotował wyjątkowe zajęcia dla zaawansowanych sportowców. Wspomniany trening wyróżnia się wysoką aktywność, dlatego musisz mieć dobrą kondycję, aby mu sprostać. Łączy elementy boxu i kickboxingu. Obejmuje podskoki, ciosy i kopnięcia, które pozwalają spalić dużą ilość kalorii. Uczestnicząc regularnie w zajęciach, możesz wyrzeźbić i wzmocnić ciało.

Kickboxfit

Sauna fińska

Badanie przeprowadzone w 2015 roku przez dr Jari Laukkanena, kardiologa i profesora, wykazało, że odpoczynek w saunie fińskiej zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Pomaga w odprężeniu, zasypianiu, schorzeniach reumatoidalnych, chronicznym zmęczeniu i zespołach bólowych. Dodatkowo łagodzi stres, poprawia wydolność fizyczną, przyspiesza regenerację mięśni i chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Wykazano, że regularne korzystanie z sauny fińskiej (przynajmniej dwa razy  w tygodniu) wzmacnia układ odpornościowy.

Zumba

Wspomniany trening poprawia humor i kondycję, jednocześnie wspiera pracę serca i pozwala spalić dużą ilość kalorii. Dzięki temu pomaga zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać prawidłową wagę. Ponadto zumba ujędrnia całe ciało, dlatego Twoja samoocena wzrośnie. Podczas zajęć powinieneś wykonywać ruchy w rytm muzyki, angażując poszczególne partie mięśniowe. Możesz tutaj poznać wielu ciekawych ludzi. Zumba to idealny trening, jeśli chcesz pozbyć się całego stresu, nagromadzonego w ciągu dnia.

HIIT

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT)  pozwala spalić tkankę tłuszczową i wyrzeźbić mięśnie. Zapewnia maksymalne efekty w możliwie najkrótszym czasie. Obejmuje serie intensywnych ćwiczeń, po których następują krótkie okresy regeneracji o niskiej intensywności. Łączy trening aerobowy i oporowy. Zwiększa wytrzymałość bez nudy, która może pojawić się przy klasycznym cardio. HIIT angażuje całe ciało. Koncentruje się na sile, składa się z ćwiczeń z ciężarem własnego ciała, takich jak wypady, przysiady, wspinaczkę górską i pompki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here