Jak należy odpowiednio wybrać biustonosze plus size?

0
760

Odpowiednie staniki dla pań puszystych to biustonosze typu plus size. Czym się one charakteryzują? Otóż tego typu modele pod biustem mają minimalnie 85 cm. Obecnie bieliznę plus size w swojej ofercie ma wiele znanych i cenionych marek bieliźniarskich. Pomimo tego, że obecnie moda plus size jest powszechnie obecna, to jednakże jest wiele kobiet, które nie wiedzą, jak odpowiednio dobrać dla siebie biustonosze, żeby ładnie one wyglądały i przede wszystkim były wygodne. Jakie zatem powinny być dobre biustonosze plus size?

Jak dobrać rozmiar biustonosza plus size?

Kluczowe przy doborze odpowiedniego stanika jest ustalenie, jaki właściwie rozmiar mamy. Tutaj sprawa bywa bardziej skomplikowana niż w wypadku mniejszych rozmiarów. Jeżeli obwód pod biustem jest większy niż 90 cm to wówczas kalkulator czy też tabela rozmiarów może nam pokazać zbyt duży rozmiar miseczki. Czym jest to spowodowane? Dzieje się tak, ponieważ w wypadku szerszego obwodu i też grubszej warstwy tkanki tłuszczowej większa część obwodu w biuście jest na plecach niż w wypadku kobiet o mniejszych rozmiarach. Nie zawsze jest to uwzględnione w tabelach, zatem warto w takim wypadku zasięgnąć porady profesjonalnej brafitterki, która pomoże dobrać odpowiedni rozmiar.

Odpowiedni rodzaj miseczki

Wiele kobiet o większych piersiach bardzo często decyduje się na biustonosze plus size mocno usztywnione, ponieważ uważają one, że jedynie takie staniki są w stanie zapewnić odpowiednie uniesienie oraz stabilność. Jednakże tak nie jest. Jeżeli prawidłowo dobierzemy stanik do naszej sylwetki to zawsze będzie on odpowiednio trzymał piersi, nawet jeżeli jest w pełni materiałowy. Jeżeli chodzi o wybór miseczki to jest on właściwie kwestią osobistych preferencji. Trzeba się jednakże zastanowić, jakie staniki będą pasowały do naszej garderoby – czy będą to modele miękkie, usztywnione, z różnymi zdobieniami czy też bez.

Dopasuj szerokość i długość ramiączek

Jeżeli chodzi o pełne i ciężkie biusty to tutaj warto zdecydować się na ramiączka szersze bądź takie zapinane na krzyż. W takim wypadku piersi będą zdecydowanie lepiej podtrzymane. Ramiączka takie nie powinny być jednakże za bardzo ściśnięte, ponieważ wówczas ucierpią nasze plecy, na których mogą pojawić się zwyrodnienia. Niektóre biustonosze plus size mają ramiączka, które dodatkowo zostały podszyte miękkim materiałem. Jest on przyjemniejszy dla skóry, a co za tym idzie – zmniejsza się ryzyko tarcia. Niektóre są natomiast wyposażone w silikonową otoczkę, która ma zapobiegać opadaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here