Kiedy warto sięgnąć po uchwyt magnetyczny w obudowie gumowej?

0
232

Dzięki małym rozmiarom i dużej sile przyciągania zastosowanie neodymowych uchwytów magnetycznych cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w branży meblarskiej, ale także w logistyce i przemyśle. Tego typu elementy znaleźć można w wielu warsztatach, zakładach produkcyjnych i magazynach. Przydają się do szybkiego mocowania narzędzi i akcesoriów stalowych. Są używane w charakterze przenośnych haczyków lub uniwersalnych mocowań na tabliczki informacyjne.

Uchwyty neodymowe w obudowie stalowej i gumowej

W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów uchwytów magnetycznych. To uchwyty okrągłe i płytkowe, z otworami przelotowymi i gwintowanymi, z tulejkami gwintowanymi pod montaż haków lub karabińczyków, z haczykami zamkniętymi i inne. Najczęściej spotykaną ich wersją są uchwyty zabezpieczone obudową stalową, która z jednej strony ma służyć ochronie wklejonego magnesu, a z drugiej ukierunkować jego siłę działania. Na rynku dostępne są również magnetyczne uchwyty neodymowe w obudowie gumowej. Na stronie internetowej https://magnes.com.pl/pol_n_Neodymowe-uchwyty-w-obudowie-gumowej-641.html znaleźć można wiele przykładów tego typu uchwytów. Ich cechą charakterystyczną jest dużą odporność na działanie niszczących czynników środowiskowych, w tym przede wszystkim wilgoci. Takie uchwyty są zatem odporne na korozję i dzięki temu z powodzeniem mogą być stosowane również w przestrzeni zewnętrznej.

Zastosowania uchwytów neodymowych z gumą

Uwzględniając niską podatność na korodowanie, uchwyty magnetyczne w osłonie gumowej przystosowane są do użycia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. To duża zaleta w stosunku do uchwytów zabezpieczonych obudową stalową, nawet wówczas, gdy jest ona wykonana ze stali ocynkowanej. Uchwyty neodymowe w obudowie gumowej mogą być stosowane w wielu branżach, również w przemyśle, a także w motoryzacji. To przydatne elementy umożliwiające szybkie mocowanie materiałów reklamowych, wykonywanie systemów domykających, instalowanie tymczasowych ogrodzeń stalowych lub mocowanie innych materiałów, narzędzi i akcesoriów. Dzięki zastosowaniu osłony gumowej siła działania magnesów jest lepiej ukierunkowana i takie uchwyty są mocniejsze, zapewniają lepsze przyciąganie do materiałów ferromagnetycznych.

W celu ochrony magnesów przed wpływem wilgoci i przed uszkodzeniami mechanicznymi stosuje się różne rodzaje osłon. Najczęściej są to osłony stalowe, ale w sprzedaży dostępne są również uchwyty neodymowe w osłonach gumowych. Takie osłony zapewniają skuteczną ochronę przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi, a dzięki temu z powodzeniem mogą być stosowane na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here