Jakiego sprzętu potrzebujesz do ogrodu?

0
753

Czy to własny przydomowy ogródek, czy działka na obrzeżach miasta, czy nawet miejskie ogrody botaniczne, wszystkie te obszary zielone wymagają specjalnej pielęgnacji. Jedną z podstawowych kwestii jest tutaj nawodnienie terenów, dlatego w tekście zostaną przedstawione pokrótce podstawowe elementy wyposażenia, służącego do hydratacji. O ile pojęcie takie jak wąż gumowy jest większości ludziom znane, to zawory czerpalne mogą już sprawiać problem.

Sklepy budowlane, ogrodowe, hurtownie z akcesoriami gospodarczymi oferują szeroki asortyment produktów. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego kawałka zieleni, warto zadbać o to, aby nie tylko w deszczowych okresach trawa wyglądała na świeżą. W budynku gospodarczym, czy nawet we własnym domu warto zamontować sobie takie coś jak zawory czerpalne. A co to takiego? Są to specjalne kurki kulowe służące do czerpania wody z instalacji. Różnią się one od zwykłych kranów, które montowane są w łazienkach czy kuchniach. Umieszczane są bezpośrednio w ścianie, podpinane do instalacji, a ich zakończenie pozwala na podpięcie odpowiednich zakończeń. Jednak w przydomowych ogródkach najbardziej popularny jest wąż gumowy.

Hurtownia pneumatyki

Zawory czerpalne mogą być wykonane z różnych materiałów, najczęściej jest to stal nierdzewna, czy też mosiądz niklowany. W zależności od ich budowy zapewniają przepływ wody w różnych warunkach temperaturowych – nawet od -30, aż po 150 stopni Celsjusza. Kolejnym parametrem jest ciśnienie, które jest w stanie wytrzymać dany zwór czerpalny. Standardowa wartość oscyluje w granicach 15 bar, natomiast są też takie, które dostosowane są do ciśnienia w wysokości nawet 100 bar.

wąż gumowy

Odprowadzanie wody z domu do ogrodu

Kiedy mamy już zainstalowany odpowiedni zawór, kolejną niezbędną rzeczą do podlania ogrodu jest wąż gumowy. Dlaczego gumowy? Ponieważ z łatwością można go przeciągać i zmieniać kierunek, tak, aby strumień wody padał właśnie tam, gdzie tego potrzebujemy. Węże te zazwyczaj skonstruowane są z dwóch warstw. Umożliwia to przepływ wody o różnej temperaturze, a także wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, jak np. ocieranie o kamienne elementy podwórka.

Odprowadzanie wody, czyli węże do pomp

Niekiedy jest również tak, że wodę trzeba wypompować, np. z powodu nadmiernej ilości zgromadzonej wody deszczowej. Często dbając o środowisko montujemy specjalne zbiorniki gromadzące deszcz i później wykorzystujemy ją do podlewania ogródka. Usprawnieniem tego typu rozwiązań są węże do pomp, które pozwalają na odprowadzanie wody ze zbiornika. Dbając o nasze ogródki i minimalizując marnotrawstwo zasobów wodnych warto zaopatrzyć się w tego typu produkty.

Sprzedaż pneumatyki z magazynu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here