Czym jest grinder i jaki wybrać?

0
761

Grinder to nic innego jak młynek, który wykorzystywany jest przy paleniu bądź waporyzowania różnego rodzaju ziół. Dzięki niemu nie ma konieczności przygotowywania suszu własnoręcznie. Proces ten jest zatem dużo wydajniejszy, a przy tym nie marnuje się suszu. Co warto jeszcze wiedzieć o grinderach?

Grindery – dlaczego warto z nich korzystać?

Każda osoba, która chce zacząć swoją przygodę z suszem musi wiedzieć, że grinder jest urządzeniem, które po prostu musi mieć. Korzystanie z niego wiąże się bowiem z wieloma wymiernymi korzyściami. Przede wszystkim pozwala na uzyskanie znakomitej konsystencji zioła, a to przekłada się na jego znacznie lepszy aromat. Po drugie, korzystanie z grindera to bardzo duża oszczędność czasu. Nie można tego w żaden sposób porównać z przygotowywaniem suszu ręcznie. Nie można także zapomnieć o tym, że korzystanie z grindera pozwala na zaoszczędzenie samego suszu. Lepiej zmielony pali się znacznie wolniej.

Jaki grinder wybrać?

Na rynku dostępne są oczywiście różne grindery. To, który model wybrać zależy przede wszystkim od dwóch kwestii. Mowa tu budżecie, jaki można przeznaczyć na jego zakup oraz o własnych preferencjach. Wybierając konkretny grinder uwagę zwrócić trzeba jednak na kilka elementów. Wśród nich wymienić trzeba materiał, z jakiego młynek jest wykonany, liczbę elementów grindera, liczbę i kształt zębów oraz rozmiar urządzenia.

Jaki materiał wykonania gindera?

Dostępne na rynku grindery różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane. Wskazać można tu choćby na młynki metalowe, drewniane czy ceramiczne. Grinder metalowy cechuje się dużą wytrzymałością. Oprócz tego, że jest solidny, to jest również dość lekki. Młynek drewniany z kolei cechuje się z pewnością designerskim wyglądem. Również jest wytrzymały. Natomiast bardzo dużą zaletą grindera ceramicznego jest fakt, że susz nie przykleja się do niego. Dodatkowo na rynku dostępne są jeszcze młynki akrylowe i aluminiowe.

Z ilu elementów składać powinien się grinder?

Standardowe grindery są dwuelementowe. Wyposażone są jedynie w komorę mielącą, z której wyciąga się przygotowany susz. W dodatkową komorę wyposażone są młynki trzyelementowe. Wpada do niej pyłek. Postawić można także na młynki czteroelementowe. Mają one jeszcze jedną komorę, przez którą przesiewany jest pyłek suszu. Śmiało, można powiedzieć, że grinder czteroelementowy cieszy się dziś największą popularnością.

Jakie ząbki w młynku do suszu?

No koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, jakie ząbki powinien mieć grinder. Oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej. Zapewnia do dokładniejsze rozdrobnienie suszu. Poza tym liczba ząbków wpływa także na tempo mielenia. Jeśli chodzi o ich kształt, to dobrym wyborem będą ząbki w kształcie diamencików.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here