Co warto wiedzieć o ozdobnych naturalnych korzeniach do akwarium

Wygląd akwarium jest równie ważny, jak panujące w wodzie parametry. Dlatego też każdy akwarysta stara się sięgnąć po jak najbardziej atrakcyjne przedmioty i akcesoria, które pomogą mu stworzyć unikalny zbiornik. W tym celu można między innymi wybrać naturalne korzenie. Zobaczmy, co należy wiedzieć przed ich zakupem.

Korzenie pochodzące prosto z natury

Dostępne pod adresem https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/dekoracje/korzenie-naturalne/ korzenie, pnie i gałęzie mają naturalne pochodzenie i zostały pobrane z różnych gatunków drzew. Stanowi to ich niewątpliwą zaletę, ponieważ doskonale wpisują się we współczesny trendy, które preferują naturalne i ekologiczne ozdoby.

Korzenie mogą mieć rozmaite kształty i rozmiary. Mniejsze z nich idealnie nadają się do ozdabiania małych zbiorników, w których stanowią ciekawy, prosty element uzupełniający. Z kolei do dużych można dobrać najbardziej okazałe fragmenty, a nawet połączyć w ciekawą aranżację kilka z nich, tworząc w pełni unikatową przestrzeń dla rybek.

Co więcej, korzenie idealnie pasują do innych naturalnych elementów wystroju. Żywe rośliny wodne, naturalne kamienie czy też ciekawy mech mogą sprawić, że akwarium będzie przypominało biotop, z jakiego pochodzą rybki. Dodając do tego interesujące oświetlenie, możemy uzyskać najbardziej efektowną aranżację.

Korzenie, które toną od razu

Często akwaryści rezygnują z naturalnych korzeni, ponieważ obawiają się tego, że będą musieli moczyć je przez wiele dni, aby odpowiednio nasiąkły wodą. Dostępne w ofercie pokazanej w linku korzenie mangrowe są jednak pozbawione tej wady. Toną praktycznie od razu, a ich duży ciężar sprawia, że dobrze układają się na dnie.

Gładkie i bezpieczne dla rybek

Wszystkie dekoracje znajdujące się w akwarium powinny być w pełni bezpieczne dla rybek. Ta zasada dotyczy też korzeni, które muszą być odpowiednio przygotowane, by nie narażały naszych podopiecznych na uszkodzenia ciała. Z pewnością wiele rybek zechce obok nich przepłynąć, albo schować się pomiędzy rosochatymi fragmentami, co oznacza, że każdy z nich musi spełniać te wymagania. Warto także pamiętać o takim ułożeniu kilku drewienek w pobliżu, by ryby mogły przepływać pomiędzy nimi bez żadnych kontuzji.

Zabarwienie wody

Wykorzystanie naturalnych korzeni sprawia, że woda w zbiorniku może ulec zabarwieniu. Dzieje się tak zazwyczaj tuż po pierwszym zanurzeniu, co wymaga intensywnego filtrowania wody z wykorzystaniem węgla aktywnego, ale także częstej wymiany wody w zbiorniku. Warto wziąć to pod uwagę, aby na ten okres zastosować odpowiednie środki zaradcze.

Korzenie odporne na działanie wody

Na koniec warto podkreślić, że naturalne korzenie mangrowe są w pełni odporne na działanie wody. Oznacza to, że nie ulegają gniciu ani innym niechcianym procesom, niezależnie od tego, jak długo je wykorzystujemy. Ich wysoka odporność przekłada się na możliwość użytkowania przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here