TOP 7 darmowych aplikacji do nauki języków obcych

Czy telefony na abonament lub kartę mogą być przydatne podczas nauki języka obcego? Oczywiście! Poznaj sprawdzone aplikacje do nauki języków obcych.

Nauka języków obcych

Telefony na abonament lub na kartę ma właściwie każdy z nas. Zaskakujące jest to, na jak wiele pozwala dzisiejsza technologia i nowoczesne urządzenia. Smartfony służą nam nie tylko do prowadzenia rozmów i wysyłania SMSów, ale głównie do przeglądania sieci i social mediów, grania w gry mobilne, przesyłania plików czy korzystania z różnych aplikacji. Dzięki nim możemy także w łatwy sposób rozwijać swoje umiejętności. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na naukę języków obcych poprzez aplikacje mobilne. Na rynku dostępne są zarówno wersje darmowe, jak i płatne.

Oczywiście znacznie popularniejsze metody nauki nowego języka to spotkania z native speakerem lub lekcje na Skype, jednak nauka przez aplikację może być dobrym pierwszym krokiem w kierunku poznawania nowego języka lub uzupełnieniem lekcji. Po pierwsze smartfona masz zawsze przy sobie, po drugie samodzielnie decydujesz o grafiku zajęć i po trzecie – z poniższych aplikacji możesz korzystać za darmo! Aby nauka przebiegała bez zarzutu, warto zadbać o umowę u operatora, który zagwarantuje doskonały zasięg sieci oraz duży pakiet Internetu. Weźmy zatem do rąk swoje telefony na abonament lub kartę i sprawdźmy poniższe apki do nauki języków obcych!

1. Hellotalk

To nie tylko aplikacja, ale globalna społeczność, dzięki której możesz ćwiczyć naukę języka obcego w praktyce. Możliwość rozmowy z innymi użytkownikami z całego świata ułatwia naukę nawet 100 języków obcych. Można powiedzieć, że Hellotalk to językowy portal społecznościowy, w którym możesz czatować za pomocą tekstu, połączeń głosowych, połączeń wideo, a nawet rysunków.

2. Quizlet

To aplikacja, która nie służy wyłącznie nauce, ale pozwala na doskonalenie umiejętności w wielu językach. W programie możesz tworzyć własne zestawy słów, zwrotów i terminów, Dostępne są też fiszki, testy oraz różnego rodzaju minigry.

3. Duolingo

To jedna z pierwszych aplikacji językowych, która długo cieszyła się dużą popularnością.
W darmowej wersji oferuje naprawdę wiele swoim użytkownikom, słynie ze znakomitego systemu motywującego w postaci liczby powiadomień pojawiających się na wyświetlaczu telefonu.

4. Mondly

Do nauki wybranego języka należy pobrać osobną aplikację. Za najskuteczniejszą metodę nauki w Mondly uznaje się „konwersacje z telefonem”, podczas których sztuczna inteligencja weryfikuje poprawność wymawianych przez użytkownika fraz. Aplikacja koncentruje się przede wszystkim na codziennej użyteczności języka.

5. Memrise

Prosta i łatwa w obsłudze aplikacja, która zajmuje mało miejsca w pamięci telefonu. Podczas nauki korzysta z mnemotechnik, które ułatwiają zapamiętywanie zwrotów i słówek. Pełna wersja programu jest płatna.

6. Busuu

Bardzo prosta apka skupiająca się przede wszystkim na użytkowych aspektach języka. Ponadto ma funkcję trenera słownictwa, co ułatwia zapamiętywanie słówek.

7. Babbel

Świetna i intuicyjna aplikacja, która zawiera 10-15-minutowe lekcje Postępy można zapisywać
w chmurze, a następnie rozpoczynać od tego samego momentu na dowolnym urządzeniu. Program zdecydowanie godny polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here