Popularne firmy kurierskie w Polsce

0
1053

Spora liczba firm kurierskich na rynku, a przez co duża konkurencja powoduje, że jakość tych usług stale rośnie, a ceny utrzymują się na atrakcyjnym dla konsumentów poziomie. Zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom zależy na tym, aby obsługiwał ich jak najtańszy kurier. Innymi ważnymi aspektami są terminy realizacji, opinia, którą możemy wysnuć na podstawie specjalnych rankingów oraz dodatkowe udogodnienia jak np. wysyłki ekspresowe, możliwość wykupienia specjalnych ubezpieczeń, czy też nadanie przesyłki niestandardowej.

Ilość firm kurierskich na rynku.

Największą popularnością cieszy się siedem firm kurierskich. Na podstawie badań Gemius przy współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej są to usługodawcy: DPD, DHL, InPost, Pocztex, UPS, GLS, FedEx. Ponad połowa rynku należy do DPD i DHL. Najlepsze wyszukiwarki na rynku w swojej ofercie mają ok. piętnastu przedsiębiorstw kurierskich. Wyrobiona marka ma znaczenie dla konsumentów. Chętniej korzystamy z usług znanych rozpoznawalnych marek, które posiadają wyrobioną pozycję w kraju. Mniej popularne marki nie wzbudzają naszego zaufania do przekazywania przesyłek. Ponieważ branża e-commerce stale się rozwija pewność prawidłowej obsługi, stała się niezwykle istotna. Konsument lubi mieć również kontrolę nad swoją przesyłką. Na rozwiązania technologiczne, polegające na stałej kontroli, gdzie znajduje się przesyłka, mogą sobie pozwolić najwięksi gracze na rynku. Dlatego to one stanowią podstawowy wybór osób zamawiających kuriera, jeszcze bardziej marginalizując małe firmy. Dobra technologia ma znaczenie. Dotyczy to także łatwości, szybkość i intuicyjności w zamówieniu kuriera.

Najtańszy kurier – jak go wybrać?

Czy najtańszy kurier zagwarantuje nam również najlepsze usługi? Biorąc pod uwagę konkurencję na rynku w zasadzie, tak powinno być. Jak więc wybrać tego najkorzystniejszego dla nas? Pomocne w tym będą wyszukiwarki, które poprzez wprowadzenie podstawowych danych, w tym wymiarów przesyłki pokażą nam dostępne oferty kurierów. Wtedy możemy w łatwy sposób porównać oferty przodujących przewoźników i wybrać najlepszą dla nas opcję. Dużym ułatwieniem jest także możliwość wystawienia oceny, na których podstawie jest tworzony ranking firm transportowych.

Nie ulega wątpliwości, że zainteresowanie przesyłkami kurierskimi rośnie. Rozwój ten był szczególnie widoczny w czasie pandemii COVID-19 i przeniesienia się zakupów do internetu. Wpłynęło to na większą konkurencję na rynku, a przez co wyższą jakość usług, rozwój nowych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here