Pieluchy dla dorosłych

Nietrzymanie moczu (NTM) to dolegliwości, której skutki bywają mocno uciążliwe, zarówno dla samego pacjenta, jak i jego opiekuna. Oddawanie w sposób niekontrolowany niekiedy znacznych ilości moczu powoduje duże kłopoty w utrzymaniu higieny intymnej na odpowiednim poziome. Ryzyko wycieku moczu niemal w każdej sytuacji sprawia, że pacjenci muszą szukać rozwiązań przygotowanych z myślą o ich szczególnych potrzebach. Takim właśnie rozwiązaniem są pieluchy dla dorosłych, czyli inaczej pieluchomajtki. Dlaczego warto je stosować?

Kiedy potrzebna jest fachowa pomoc…

Utrata kontroli nad pęcherzem może mieć różny przebieg. Niekiedy ilość moczu oddawanego w sposób niekontrolowany jest niewielka. Można nawet powiedzieć, że znikoma. W takich sytuacjach zastosowanie chłonnych wkładek z całą pewnością będzie wystarczające.

Niestety u niektórych pacjentów objawy NTM bywają mocno nasilone. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, cierpiących też na inne choroby, przez które ich ogólny stan zdrowia się pogarsza. Dodatkowo wraz z wiekiem siła mięśni dna miednicy w wyniku naturalnych procesów starzenia ulega osłabieniu. Wszystko to sprawia, że seniorzy często są narażeni na niemal zupełną utratę kontroli nad pęcherzem. Oznacza to, że może u nich dojść do niekontrolowanego opróżnienia pęcherza niemal w każdej sytuacji, nie tylko podczas podejmowania wysiłku czy też zmiany pozycji.

To właśnie z myślą o potrzebach takich osób powstały pieluchy dla dorosłych, które chronią przed przeciekaniem także wtedy, kiedy ilość wyciekającego płynu jest znaczna.

Bezpieczeństwo i wygoda

Pieluchomajtki to wyjątkowy rodzaj produktów chłonnych, który charakteryzuje się specjalną, anatomiczną budową oraz niezwykle chłonnym wkładem absorbującym duże ilości wilgoci.

Anatomiczna budowa, którą uzupełnia elastyczny pas oraz funkcjonalne rzepy, sprawia, że pieluchy nie tylko doskonale dopasowują się do sylwetki, ale też są wygodne i zapewniają maksymalną ochronę przed przeciekaniem. Samo ich zakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste i nie wymaga szczególnego wysiłku ze strony opiekuna. Można to zrobić zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej.

Chłonny wkład skutecznie absorbuje wilgoć, izolując ją od powierzchni skóry. Jego dodatkową zaletą jest niwelowanie nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu pacjent może poczuć się świeżo i przyjemnie.

Pieluchy wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów, są bardzo wygodne i nie wywołują dyskomfortu. Dodatkowo przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać. To bardzo ważne zwłaszcza w kontekście redukcji podrażnień, które bardzo często pojawiają się na skutek kontaktu skóry z moczem.

Aby pieluchy mogły należycie spełnić swoją funkcję, należy poświęcić nieco uwagi na właściwe dopasowanie ich rozmiaru. Powinien on być adekwatny do wagi pacjenta. Dzięki temu produkt będzie skutecznie chronił przed przeciekaniem, a jego noszenie zapewni choremu pełen zakres ruchu i tak potrzebną w czasie walki z chorobą wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here