Palarnie kawy

Niektórym mogłoby się wydawać, że jakość kawy nie ma większego znaczenia – w końcu kawa jest po to, żeby nas rozbudzić. Miłośnicy kawy natomiast doskonale potrafią rozróżnić słabej jakości ziarna od tych z najwyższej półki, wypalane w dobrej, lokalnej palarni kawy. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, a jakość ulubionego napoju ma dla Ciebie znaczenie, z pewnością masz „zaprzyjaźnioną” palarnię kawy, która szczególnie trafiła w Twoje gusta. Czy wiesz jednak jaką drogę przeszły ziarna, zanim trafiły do Twojej filiżanki?

Podróż ziaren i proces wypalania

Można powiedzieć, że kawa przebywa swojego rodzaju bardzo długą podróż, zanim trafi do Twoich rąk. Początkowo możemy oglądać ją w formie ziaren rosnących na drzewach w Ameryce Południowej, Afryce czy Australii. Ziarna pochodząca z różnych regionów ma zupełnie inny smak, o czym wiedzą wszyscy doświadczeni pracownicy palarni kawy. Kolejnym krokiem są ręczne zbiory ziaren, które następnie wysyłane są w „podróż” do innych krajów. Lokalne palarnie kawy, takie jak https://coffeeandsons.pl/ otrzymują surowe ziarna w dużych workach, która następnie wypalane są przez kilkanaście minut w specjalnych piecach. W trakcie procesu konieczne jest monitorowanie stopnia wypalenia w celu uzyskania pożądanego efektu. To właśnie w tym momencie ziarna nabierają charakterystycznych cech, którymi następnie możemy się rozkoszować.

Z palarni kawy do Twojego mieszkania

Droga z palarni kawy do kuchni każdego kawosza zaczyna się tuż po etapie chłodzenia i odgazowywania. Ziarna pakowane są później do specjalnie przygotowanych opakowań, których konstrukcja pozwala utrzymać świeżość kawy przez długi czas. Palarnia kawy w Twojej okolicy to z pewnością lepsze miejsce na zakup ziaren niż supermarket. Wybierając jakościowe mieszanki, wiesz, że możesz spodziewać się wszystkiego, co najlepsze.

Skoro już zdajesz sobie sprawę z tego, jak długą drogę musiały przejść Twoje ulubione ziarna, zanim skosztowałeś ich smaku w domowym zaciszu czy przy stoliku w restauracji – z pewnością jeszcze bardziej docenisz ich wartość. Skup się na aromacie, wyczuwalnych nutach smakowych oraz kolorze napoju i poczuj pełnię smaku doskonałej jakości kawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here