Niezbędna wyprawka dla twoich hodowlanych szczurków

Lubisz szczury i chciałbyś się nimi opiekować? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, jakich przedmiotów będziesz potrzebował, aby sprostać ich wymaganiom i zapewnić jak najlepsze warunki do życia. Już spieszymy z odpowiedziami!

Przede wszystkim wystarczająco duża klatka

Szczury to zwierzęta, które lubią żyć w stadzie, jednak nawet im zdarzają się czasem animozje i waśni. Właśnie dlatego decydując się na kilka zwierzątek, powinieneś wziąć pod uwagę ich wzajemne relacje oraz zapewnić im odpowiednią ilość miejsca, by w razie sporu mogły rozejść się w różne strony. Każde zwierzątko powinno mieć szansę na spokojny odpoczynek, a taki będzie możliwy tylko wtedy, gdy ilość miejsca będzie prawidłowa.

Dlatego też jeśli masz w domu możliwość postawienia dużej klatki, właśnie na taką powinieneś się zdecydować. Zapewni ona szczurom swobodę, a tobie możliwość łatwego rozmieszczenia innych akcesoriów, które dla nich przeznaczysz.

Wybierając klatkę, musisz mieć na uwadze także rozstaw prętów oraz sposób zamykania drzwiczek. Pamiętaj, że szczury to sprytne i ciekawskie zwierzęta, które lubią się wspinać. Dlatego rozstaw prętów powinien być taki, by mogły po nich chodzić – na pewno to zrobią – a jednocześnie by nie przecisnęły się na zewnątrz i nie poniszczyły mieszkania po swojej niespodziewanej ucieczce.

Poidełko i miska na jedzenie

Każde zwierzątko musi jeść i pić, dlatego dla swoich szczurków koniecznie musisz kupić poidełko i miseczkę, a nawet kilka egzemplarzy każdego z nich, jeśli zdecydowałeś się na większą grupę zwierzątek. Dzięki temu będziesz miał możliwość podawania im pożywienia w różnych miejscach, co może zmniejszyć waśni pomiędzy nimi. Z kolei kilka poidełek z wodą sprawi, że twoje szczurki zawsze będą miały do niej dostęp, nawet jeśli wyjdziesz na dłuższy czas.

Podściółka

W przypadku szczurów jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednia podściółka, która będzie dobrze wchłaniała mocz i zapachy, a także będzie łatwa do sprzątania. Zazwyczaj wybiera się przy tym podściółki naturalne, na przykład pellet drewniany, które są dobrze tolerowane przez zwierzątka i przypominają im ich naturalne środowisko.

Kryjówki, drabinki i hamaki

Szczury to zwierzęta, które uwielbiają się wspinać, chodzić po nietypowych miejscach czy spać w hamaku. Dlatego w twojej klatce nie powinno zabraknąć właśnie takich elementów, pozwalających im zarówno na zabawę, jak i odpoczynek. Warto zadbać również o odpowiednie kryjówki, takie jak specjalne szczurze domki, które zapewnią im spokój i poczucie bezpieczeństwa, gdy tylko będą tego potrzebować. Przy większej ilości zwierząt powinieneś odpowiednio zwiększyć liczbę takich akcesoriów, dzięki czemu będą czuły się jeszcze swobodniej.

Jeśli obawiasz się, że wszystkie te przedmioty to dość sporo i nie poradzisz sobie z ich przyniesieniem do domu, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Wystarczy, że odwiedzisz sklep zoologiczny online, a będziesz mógł swobodnie wszystko zamówić, by następnie odebrać już we własnym domu od kuriera. To rozwiązanie pozwoli ci na zaoszczędzenie czasu i wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here