Kaski rowerowe

Wielu rowerzystów zastanawia się nad tym, jak właściwie dopasować wszystkie elementy posiadanego ekwipunku. Kaski rowerowe to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia osób oddających się tej aktywności. Umożliwiają ochronę głowy przed urazami w czasie upadków. Dzięki temu ryzyko odniesienia poważnych obrażeń jest o wiele niższe. Wybór przedmiotów z tej kategorii jest bardzo duży. Na co zwrócić uwagę, aby zakupić odpowiedni egzemplarz?

Jak dobrać rozmiar kasku?

Wielkości kasków rowerowych podawane są zwykle w centymetrach. Odnoszą się one do obwodu głowy użytkowników. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie model, warto zmierzyć swoją głowę za pomocą centymetra krawieckiego. Zalecane jest mierzenie elementów ochronnych przed zakupem. Należy bowiem upewnić się, że przedmiot o określonej wielkości nie będzie uwierał i dostosuje się do kształtu głowy danej osoby. Warto skorzystać z porad pracowników profesjonalnych sklepów. Planując zakup przez internet, dobrze jest upewnić się, że w razie niewłaściwego dopasowania możliwy będzie zwrot kasku. Jego odpowiednia wielkość jest bowiem szczególnie ważna.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto wiedzieć, że wszystkie kaski rowerowe sprzedawane na terenie kraju muszą posiadać odpowiednie certyfikaty. Dlatego nie trzeba się obawiać, że dany model nie spełni swojego zadania. Zaleca się jednak zwrócić uwagę na cechy, które mogą mieć wpływ na komfort użytkowania. Ilość i wielkość otworów wentylacyjnych wiąże się z zapewnieniem skórze głowy odpowiedniej oddychalności. Osoby z długimi włosami mogą być zainteresowane zakupem modelu, który posiada specjalny otwór na kitkę. Poszczególne kaski rowerowe są też wykonane z różnych materiałów i przy wykorzystaniu różnych technologii. Warto upewnić się, że określone elementy nie będą powodowały dyskomfortu w czasie użytkowania. Paski nie powinny uwierać, a materiał z jakiego są wykonane nie może ulegać strzępieniu.

Jak wybrać model dla dziecka?

Poszukując kasków rowerowych dla najmłodszych, należy wziąć pod uwagę te same aspekty. Przedmioty, które mają być wykorzystywane przez dzieci muszą też zachęcać pociechy do ich noszenia. W tym przypadku warto przywiązać szczególną wagę do walorów estetycznych akcesoriów. Dobrze, jeśli maluch zaangażuje się w wybieranie kasku. Korzystnym rozwiązaniem może być zakup akcesorium pod kolor roweru dziecka lub elementów noszonych w czasie jazdy przez rodzica. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą odnaleźć kaski w ulubionych barwach, dopasowane do reszty ekwipunku.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/citeam.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here