kurier

Najbezpieczniejszym, najwygodniejszym i najszybszym sposobem na wysłanie przesyłki będzie skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Obecnie możliwe jest nawet wybranie opcji ekspresowej, dzięki czemu paczka trafia do adresata jeszcze tego samego dnia. W przypadku ważnych dokumentów taka usługa sprawdza się idealnie. Zwykle firmy kurierskie doręczają przesyłki następnego dnia roboczego, dzięki czemu nie trzeba długo czekać.

Jak nadać paczkę kurierską?

Przesyłki kurierskie można obecnie nadawać przez Internet, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. W pierwszej kolejności powinno się spakować paczkę i ją wymierzyć, bo do wysyłki potrzebne będą dokładne jej wymiary i waga. Określić trzeba rodzaj przesyłki: kurierem można nadać paczkę, list lub paletę. Na stronie wycena przesyłki zajmuje dosłownie chwilę. Wszyscy podać wagę i wymiary paczki, kraj nadania i doręczenia, a system automatycznie wyświetli dostępnych przewoźników, z usług których można skorzystać. Nie ma wobec tego problemu ze znalezieniem najkorzystniejszej oferty. Podczas wypełniania formularza online można też wybrać opcję za pobraniem, czyli płatność po otrzymaniu przesyłki, co wielu przypadkach jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Warto też na wszelki wypadek ubezpieczyć paczkę, bo zawsze istnieje pewne ryzyko jej zaginięcia. Decydując się na usługi renomowanej firmy kurierskiej ryzyko to jest bardzo niewielkie. Bardzo ważne będzie podanie dokładnych danych zarówno o przesyłce, jak i adresacie. Najtańsze są przesyłki kurierskie w standardowych wymiarach, dlatego należy umiejętnie spakować wysyłaną zawartość paczki, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

O czym należy pamiętać podczas nadawania paczki kurierem?

Jeśli chce się uniknąć problemów i opóźnień w doręczaniu paczki, to należy podać pełny adres odbiorcy przesyłki i upewnić się przed złożeniem zlecenia, czy jest na pewno prawidłowy. Czasem wystarczy drobny błąd, aby mocno utrudnić terminowe dostarczenie paczki pod właściwy adres. Na wszelki wypadek powinno się też podać numer telefonu do odbiorcy paczki. W jej jeszcze lepszym zidentyfikowaniu pomoże uzupełnienie pola referencyjnego. Jeśli wysyła się przesyłkę za pobraniem, to niezbędne jest podanie numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy. Podczas wypełniania formularza trzeba też napisać krótko zawartość wysyłanej przesyłki. Można też skorzystać z różnych usług dodatkowych typu zwrot potwierdzenia dokumentów, dostawa w konkretnych godzinach itd.

Po zaakceptowaniu wszystkich zgód i regulaminu serwisu pozostaje wysłać zlecenie zamówienia, a następnie opłacić je. Na podany w formularzu adres mailowy zostanie wysłana wiadomość zawierająca załącznik w postaci dokumentów przewozowych, które nadawca musi wydrukować i przykleić na paczkę. Ostatnim etapem jest oczekiwanie na kuriera, który odbierze przesyłkę od klienta. Tanie przesyłki kurierskie oferuje Allekurier, czyli broker kurierski cieszący się ogromną popularnością. Liczba zadowolonych klientów cały czas rośnie, a przyciąga ich przede wszystkim możliwość wysłania paczki taniej o nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników. Nadaj paczkę już teraz! Przesyłki krajowe i zagraniczne o różnych gabarytach docierają do odbiorców szybko i bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here