Jak wybrać pożyczkę z najniższą ratą

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, masz możliwość wyboru planu spłaty, który najlepiej pasuje do Twojego poziomu dochodów i przepływu gotówki. Pożyczkodawcy czasami zachęcają do korzystania z autopłatności, obniżając APR o 0,25% lub 0,50%. Niektórzy ludzie wolą, aby ich miesięczne płatności były tak niskie, jak to tylko możliwe, więc wybierają spłatę pożyczki w ciągu kilku miesięcy lub lat. Inni wolą spłacić kredyt tak szybko jak to możliwe, więc wybierają najwyższą miesięczną ratę. Wybór niskiej miesięcznej płatności i długiego okresu spłaty często wiąże się z najwyższym oprocentowaniem. Może się tak nie wydawać, ponieważ miesięczne płatności są o wiele mniejsze, ale w rzeczywistości w końcu płacisz więcej za pożyczkę przez cały okres jej trwania. Ogólna zasada mówi, że kredytobiorcy powinni dążyć do tego, by nie wydawać więcej niż 35% do 43% na zadłużenie, w tym kredyty hipoteczne, samochodowe i pożyczki osobiste. Jeśli więc na przykład twoja miesięczna pensja wynosi 4,000 zł, powinieneś utrzymywać całkowite zadłużenie na poziomie lub poniżej 1,720 zł każdego miesiąca – radzi https://pozyczkolog.pl/.

Nie zrażaj się po odmowie

Pożyczkodawcy hipoteczni są znani z odmawiania pożyczek osobom o wskaźniku zadłużenia do dochodów wyższym niż 43%, ale pożyczkodawcy pożyczek osobistych są nieco bardziej wyrozumiali – zwłaszcza jeśli masz dobrą ocenę kredytową i potwierdzenie dochodów. Jeśli uważasz, że możesz tymczasowo poradzić sobie z wyższymi płatnościami, aby zaoszczędzić dużo na odsetkach, możesz być w stanie trochę rozciągnąć ten stosunek, aby wziąć na siebie wyższą miesięczną płatność.

Trudniej jest uzyskać zatwierdzenie przy wskaźniku zadłużenia do dochodu powyżej 40%, a zbytnie rozciągnięcie się może doprowadzić do problemów z przepływem gotówki. Powinieneś to zrobić tylko jako środek tymczasowy i jeśli masz jakąś siatkę bezpieczeństwa, taką jak dochody partnera lub fundusz awaryjny.

Czy pożyczka osobista wiąże się z opłatami?

Pożyczkodawcy mogą pobierać opłatę za rozpoczęcie działalności, ale większość z nich nie pobiera żadnych opłat poza odsetkami. Opłata wstępna jest jednorazową opłatą pobieraną z góry, którą pożyczkodawca odejmuje od pożyczki, aby pokryć koszty administracyjne i koszty przetwarzania. Zazwyczaj wynosi ona od 1% do 5%, ale czasami jest naliczana jako opłata ryczałtowa. Na przykład, jeśli zaciągnąłeś pożyczkę na 10,000 zł i obowiązywała 5% opłata wstępna, otrzymasz tylko 9,500 zł, a 500 zł wróci do pożyczkodawcy. Najlepiej jest unikać opłat wstępnych, jeśli to możliwe.

Czy mam wystarczająco dobrą ocenę kredytową?

Zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczki osobiste, ważne jest, abyś poznał swój wynik kredytowy, aby upewnić się, że możesz się zakwalifikować. Większość pożyczkodawców pożyczek osobistych, szczególnie banków internetowych, oczekuje od wnioskodawców dobrej oceny kredytowej. Jednakże, jeśli masz już istniejące relacje z bankiem, możesz uzyskać zgodę na korzystną ofertę, jeśli masz dobrą historię płacenia rachunków na czas i honorowania warunków poprzednich pożyczek i kont. Czasami unie kredytowe oferują niższe oprocentowanie pożyczek osobistych i współpracują z pożyczkobiorcami, którzy mają uczciwą lub średnią ocenę kredytową. Ale często trzeba zostać członkiem i czasami trzeba otworzyć konto oszczędnościowe, zanim będzie można zakwalifikować się do pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here