Jak odpowiednio zabezpieczyć salon piękności w dobie wirusa?

0
1561

Ostatnie miesiące odbiły ogromne piętno na budżecie firm usługowych. Przymusowy lockdown dał się we znaki salonom kosmetycznym oraz gabinetom stylizacji paznokci. Brak pełnej wiedzy na temat sposobu rozprzestrzeniania się koronawirusa spowodował, że wiele osób musiało zrezygnować z umówionej wizyty. Dziś wiemy, że usługi kosmetyczne mogą być z powodzeniem świadczone. Właściciele gabinetów powinni się jednak odpowiednio przygotować i zabezpieczyć siebie, swoich pracowników oraz klientów przed ewentualnym zakażeniem. W co zatem powinny być zaopatrzone takie punkty usługowe?

Skuteczne i przyjemne dla oka maseczki oraz przyłbice

Na wyposażeniu każdej stylistki powinna znaleźć się maseczka lub przyłbica ochronna. Każdy z użytkowników powinien wybrać produkt, który najbardziej mu odpowiada. Ważne, aby wyrób dobrze przylegał do twarzy, ale jednocześnie nie powodowały otarć i oparzeń.

W sprzedaży jest szeroki wybór takiego asortymentu. Biorąc pod uwagę charakter pracy stylistek paznokci, zaleca się korzystanie z produktów, które są im dedykowane. W sklepie Chiodo zaprezentowano kolekcję maseczek i przyłbic, które powinny spełnić wymagania osób pracujących w branży kosmetycznej.

Do wyboru są zarówno wyroby jednorazowego, jak i wielokrotnego użytku. Zaproponowane produkty charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania, nie ograniczają pola widzenia i świetnie układają się na nosie lub czole. W trosce o zdrowie i higienę warto nabyć również zapas maseczek dla klientów.

Artykuły do ochrony i dezynfekcji dedykowane do użytku w usługach kosmetycznych

Wysokie standardy higieny od zawsze towarzyszyły prowadzeniu usług kosmetycznych. W ostatnim czasie wymaga się jednak jeszcze większej troski o zapewnienie prawidłowych warunków sanitarnych. W salonach nie może zabraknąć jednorazowych rękawiczek oraz środków do dezynfekcji.

W firmowym magazynie powinny znaleźć się:

  • płyny do dezynfekcji powierzchni, w tym blatów roboczych, foteli kosmetycznych oraz podłóg,
  • płyny do dezynfekcji rąk,
  • płyny do dezynfekcji narzędzi.

W sklepie Chiodo zakupić można produkty o różnej pojemności. Pełna oferta sprzedawcy znajduje się pod adresem internetowym: https://chiodo.pl/pl/219-ochrona-i-dezynfekcja. Niektóre wyroby przygotowane są do bezpośredniego użycia, do innych należy dokupić rozpylacz. Każdy właściciel zakładu stylizacji paznokci ma za zadanie dopilnować, aby pracownicy na bieżąco stosowali wszystkie zabezpieczenia. Dzięki temu ograniczy się ryzyko zakażenia, a co za tym idzie, nie dopuści się do przerwy w świadczeniu usług.

Lakiery, ozdoby, akcesoria do kupienia w jednym sklepie

W tym miejscu warto podkreślić, że sklep Chiodo to nie tylko dostawca produktów ochronnych. Marka Chiodo to przede wszystkim wyroby służące do wykonywania zabiegów stylizacji paznokci. Za pośrednictwem sklepu można się zatem za jednym razem kompleksowo zaopatrzyć we wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

Katalog produktów obejmuje lakiery hybrydowe, żele, ozdoby, lampy i zestawy, a także artykuły do pielęgnacji dłoni. Pozytywną opinią cieszą się także organizowane przez Chiodo szkolenia. Biorą w nich udział zarówno osoby początkujące, jak i doświadczone stylistki, które chcą uzupełnić swoją wiedzę w zakresie nowoczesnych stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here