Co zrobić gdy przerwie się dietę ketogeniczną

Dieta keto to specyficzny sposób odżywiana a połączony z odpowiednią aktywnością fizyczną ma na celu redukcję masy ciała lub poprawę ogólnej kondycji i wizerunku. Nie każdy kto decyduje się przejść na dietę ketogeniczną chce schudnąć. Niektórzy po prostu chcą poprawić swoje samopoczucie lub zbudować mięśnie i poprawić wygląd. Dobór odpowiedniej diety keto powinien być uzależniony od naszych indywidualnych predyspozycji zdrowotnych, a także zamierzonego celu. Zanim przystąpimy do diety ketogenicznej powinniśmy zebrać na jej temat możliwe maksimum wiadomości, odpowiednio się do niej przygotować zarówno pod względem fizycznym, ekonomicznym jak i mentalnym. Nie zapominajmy, że każda dieta, czy keto czy jakaś inna to także konkretne wydatki finansowe i ustalenie odpowiedniego planu żywienia na wiele tygodni.

Przerwana dieta ketogeniczna

Każda dieta może zostać przerwana, dzieje się tak z powodu braku wytrwałości, ale także z powodów zdrowotnych. Okazuje się bowiem, że nasz organizm nie zawsze toleruje dietetyczne restrykcje i konieczne jest porzucenie ambitnych planów żywieniowych lub ich poważna modyfikacja. Dieta ketogeniczna zakłada wprowadzenie organizmu w stan ketozy i utrzymanie go w tym stanie przez określony czas. Tylko taki stan pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów i doprowadzenie do określonej utraty wagi. Ketoza jest stanem, w który trudno wejść ale bardzo łatwo można organizm z tego stanu wyprowadzić. Wystarczy, że dostarczymy swojemu organizmowi cukier lub alkohol, a całe wysiłki okażą się daremne. Dieta ketogeniczna zakłada maksimum konsekwencji, a czasem także poświęcenia. Przerwana dieta keto oznacza, że jeśli chcemy kontynuować plan musimy na nowo wprowadzić organizm w stan ketozy.

Nowy keto start

Każdą dietę można zaczynać wciąż od nowa. Wiele osób podejmuje na tej drodze wiele prób, które nigdy nie kończą się sukcesem. Ich działania więc raz po raz osiągają początek, z nadzieją, że tym razem okażą się skuteczne. Dieta ketogeniczna podobnie jak i inne diety może być podejmowana wielokrotnie, jeśli służy naszemu organizmowi i nie powoduje męczących skutków ubocznych. Rozpoczynając keto na nowo znowu znajdujemy się w fazie początkowej kiedy wprowadzamy organizm w fazę ketozy. Musimy znowu poświęcić kilka dni na to by organizm zmienił swoje działanie i poszukiwał tłuszczu jako źródła energii. Keto jadłospis odpowiednio opracowany, z określonym wyprzedzeniem, na wiele dni daje gwarant tego, ze nagle nie przerwiemy diety. Jadłospis na diecie ketogenicznej okazuje się więc tym krokiem, od którego może zależeć cały nasz przyszły sukces.

Spokojnie i do przodu

Nawet jeśli nasze początkowe działania związanie ze stosowaniem diety keto nie przynoszą spektakularnych efektów nie powinniśmy się poddawać. Wytrwałość i konsekwencja w działaniu mogą być koniecznym warunkiem powodzenia naszych planów i osiągania celów. Pozytywne nastawienie, odpowiednie przygotowanie mentalne w wielu przypadkach może być połową sukcesu. Nawet jeśli nie wszystko nam się od razu udaje, jeśli zdarzy nam się przerwać dietę, nie powinniśmy się zrażać, ale w dalszym ciągu powinniśmy być zorientowani na cel. Od naszego indywidualnego nastawienia zależy cały proces odchudzania. Dobrze jest jeśli nasz keto jadłospis popierają inni i dodatkowo motywują nas w naszych decyzjach, wspierają i doceniają nasze wysiłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here