Biustonosze do karmienia

Czy dobre kremy i odpowiednio dopasowane ćwiczenia wystarczą, aby przywrócić ładny wygląd piersi po ciąży i w czasie laktacji? Oczywiście, że nie! Kluczem do sukcesu jest właściwie dobrany biustonosz do karmienia, który nie tylko ochroni skórę przed utratą jędrności, ale również przed jej rozciąganiem. Rodzi się jednak pytanie, jak dobrać odpowiedni rozmiar? Czym kierować się podczas jego wyboru?

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli o tym, dlaczego warto kupić biustonosz do karmienia?

Zadaniem stanika do karmienia jest nie tylko ochrona skóry przed nadmiernym rozciąganiem. Jego rola jest znacznie szersza. Odpowiednio dobrany zapobiega rozstępom, podtrzymuje piersi, zapewniając pełną swobodę ruchów. W przypadku sporej wielkości biustu chroni przed dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa i barków. I co ważne – jego konstrukcja pozwala na noszenie wkładek laktacyjnych, które z kolei zapewniają czystość i higienę – bez obaw o przeciekanie mleka.

Jak trafić z rozmiarem?

Biustonosze do karmienia potrzebuje każda – spodziewająca się dziecka – kobieta. I co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Więcej obaw budzi kwestia doboru właściwego rozmiaru. Jak się okazuje – zupełnie niepotrzebnie, albowiem kupując stanik do karmienia postępujemy tak samo jak w przypadku zwykłego modelu. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie „podparcie” dla piersi. Pas biustonosza musi być tak dobrany, aby z jednej strony unosił biust, z drugiej zaś utrzymywał się na jednym poziomie. Można to łatwo sprawdzić podnosząc ręce do góry. Kolejnym, równie ważnym elementem są fiszbiny (na rynku są biustonosze do karmienia z fiszbinami oraz bez). W żadnym wypadku nie mogą uciskać na piersi, ponieważ może to zahamować laktację i spowodować bolesne zatory.

Kiedy kupić stanik do karmienia? Najlepszym okresem będzie miesiąc przed planowanym dniem porodu, czyli na przełomie 8. i 9. miesiąca.

Jak to jest z tymi fiszbinami?

Kwestia obecności fiszbin wzbudza wśród ciężarnych najwięcej wątpliwości. Powinny być w biustonoszach do karmienia czy nie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, albowiem o ile na początku laktacji modele bez fiszbin dają większą swobodę w doborze rozmiaru, tak ich obecność, zwłaszcza w przypadku większych biustów, okazuje się być znamienna – skuteczniej bowiem podtrzymują piersi. Generalnie, wybierając biustonosze do karmienia z fiszbinami możemy być pewni bezpieczeństwa ich noszenia. Producenci często stosują bardziej elastyczne fiszbiny niż w przypadku klasycznych modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here