Baterie łazienkowe

Urządzając łazienkę, należy mieć na uwadze, że to jest wnętrze niezwykle wymagające. Ma być funkcjonalne, ale jednocześnie estetyczne i reprezentacyjne. Ponieważ panują w nim specyficzne warunki, wszelkie sprzęty muszą być dobierane odpowiednio, by były przede wszystkim odporne na działanie wilgoci i wody. Co więcej, okazuje się, że remont łazienki przeprowadzany jest raz na kilka lat i generuje spore wydatki, dlatego nie ma tu miejsca na błędy. Podpowiadamy, jak wybrać baterię łazienkową, aby dopasować ją do indywidualnych preferencji.

Baterie podtynkowe i natynkowe

Światowe trendy aranżacji wnętrz wskazują dzisiaj na baterie podtynkowe jako te zgodne z kanonami mody. Od natynkowych różnią się tak naprawdę sposobem montażu. W ich przypadku cały mechanizm oraz mieszacz wody zostaje umieszczony w ścianie, zaś widoczny jest tylko kran i pokrętła do regulacji ciśnienia i temperatury wody. Takie baterie łazienkowe są idealne, jeśli weźmiemy pod uwagę odporność na korozje wywołane działaniem wilgoci, łatwiej je też utrzymać w czystości. Kiedy jednak ulegną usterce, należy wykonać kucie ścian.

Baterie umywalkowe

Czy zdajesz sobie sprawę, że bateria umywalkowa może stanowić również dekorację łazienki? Warto brać ten aspekt pod uwagę podczas wyboru konkretnego modelu. Trzeba jednak pamiętać, że ten element wyposażenia łazienki ma być przede wszystkim praktyczny. Musi być dopasowany do rodzaju umywalki, również pod względem parametrów technicznych, by z baterii można było korzystać w pełnym komforcie.

Baterie wannowe

Najlepiej wybierać komplet, by baterie były spójne, zarówno przy wannie, jak i umywalce. Świetnie sprawdzają się te jednouchwytowe, a jeśli w zestawie jest ręczna słuchawka prysznicowa, warto zastanowić się nad baterią z termostatem, dzięki któremu temperatura lejącej się wody będzie zawsze idealna.

Baterie prysznicowe

Baterie łazienkowe Grohe, a także wielu innych firm znajdziemy na stronie https://elazienki.pl/k/baterie/lazienkowe/. Dzisiaj największą popularnością cieszą się baterie z prysznicem ręcznym, ale i deszczownicą. Dobrze jest wybierać model z termostatem. Warto dodać, że baterie natryskowe mogą spełniać wiele funkcji – służą już nie tylko do realizacji codziennych czynności higienicznych. Różne możliwości ustawień ciśnienia wody czy rodzaju natrysku dają opcję optymalnego relaksu. Chętnie wybierane są baterie z hydromasażami, dzięki którym we własnej łazience można stworzyć domowe SPA.

Najlepsze baterie łazienkowe

Zakup baterii łazienkowej nierzadko wiąże się z koniecznością realizacji sporej inwestycji, natomiast taka jest konieczna, by móc korzystać z łazienki w pełnym komforcie przez długie lata. Baterie łazienkowe są przecież intensywnie eksploatowane przez domowników, zostają narażone na działanie wody, wilgoć czy wysoką temperaturę. Muszą być odporne na wszystkie te czynniki, do tego prezentować się zawsze estetycznie. Niejednokrotnie baterie łazienkowe stanowią dekor tego wyjątkowego wnętrza i mają znaczenie dla komfortu codziennego użytkowania łazienkowej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here