Stanowisko gracza

Ktoś powie, że wszystko jest kwestią gustu i na pewno będzie miał swoje racje. Są jednak takie elementy, bez których żadne stanowisko do gamingu obejść się nie może. Od czego wiec należy zacząć tworzenie swojej wymarzonej przestrzeni do grania?

Zadbaj o wygodę

Niezależnie, czy chcemy grać na komputerze stacjonarnym, laptopie, czy konsoli – raczej w stu na sto przypadków będziemy chcieli wygodnie usiąść. Pierwszym wyborem będzie pewnie fotel gamingowy. Szeroką ofertę foteli gamingowych można znaleźć na stronie producenta Huzaro.

Oczywiście do siedzenia wystarczy też zwykłe krzesło, albo fotel do biura, ale jeśli zależy nam na gamingowym klimacie, to warto sięgnąć po dobry, ergonomiczny fotel gamingowy, który gwarantuje komfort i odpowiedni wygląd. Alternatywą dla fotela może być też pufa albo nawet sofa – te rozwiązania sprawdzą się w przypadku grania na padzie, zwłaszcza w połączeniu z dużym ekranem np. telewizora. Druga, niemniej istotna sprawa to odpowiednie biurko, które pomieści cały niezbędny sprzęt. Oglądając modele warto sprawdzić dokładnie ich wymiary i rozplanować jaki sprzęt chcemy na nich umieścić – nie ma nic gorszego niż zbyt ciasna przestrzeń do grania. Wybierając biurko warto też zwrócić uwagę na takie rzeczy jak regulacja jego wysokości oraz dodatkowe akcesoria np. uchwyty na kubek, czy słuchawki.

Gamingowy sprzęt

Detale mają znaczenie

Oprócz podstawowych mebli warto zadbać też o praktyczne akcesoria i detale. Jeśli mamy duży ekran lub nawet dwa albo trzy monitory, to warto rozważyć zakup odpowiednich regulowanych uchwytów, które pozwalają dowolnie przemieszczać ekran w wielu płaszczyznach. Gamingowy sprzęt prawie zawsze oznacza duże ilości przewodów. Warto więc zadbać o ich odpowiednią organizację. Na rynku znajdziemy całe systemy rozwiązań, które wspierają zarządzanie przewodami – warto skorzystać chociaż z podstawowych patentów, dzięki którym sprzęt nie będzie nam się plątał między rękami. Jeśli mówimy o detalach to nie można zapomnieć o słynnym gamingowym efekcie „wow”. Nie ma prostszej metody jego osiągnięcia od odpowiedniego oświetlenia RGB – czy to w fotelu, biurku czy też własnoręcznie zamontowanego np. na krawędziach mebli, we wnękach, czy po prostu na ścianach. Ostatnio modne są też tematyczne lampy dekoracyjne oraz całe systemy neonów i oświetlonych ozdób do wieszania na ścianach. Gadżety gamingowe to jednak nie tylko wygląd, ale też aspekt praktyczny. Warto wyposażyć się np. w matę pod fotel, która ochroni naszą podłogę przed wszelkimi zarysowaniami.

Artykuł przy współpracy z Huzaro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here