łóżka dla kota

Koty lubią drzemać i wylegiwać się w ciągu dnia. Bez różnicy czy jest to szafka, pralka czy fotel, potrafią zasnąć praktycznie w każdym miejscu. Na sen koty poświęcają bowiem dużą część swojego dnia – przyjmuje się, że nawet od 12 do 16 godzin na dobę. Dobrze jest zatem stworzyć naszemu pupilowi wygodne miejsce, które będzie przeznaczone na odpoczynek. Warto postawić na dobre legowisko, które zapewni mu bezpieczne schronienie. Odpowiednio dobrane i funkcjonalne łóżka dla kota będą zarówno ozdobą, jak i istotnym elementem wyposażenia.

Jak wybrać łóżko dla kota?

Przy wyborze właściwego legowiska pod uwagę powinno się wziąć przede wszystkim jeden, bardzo ważny czynnik. Bardzo pomocne jest zaobserwowanie upodobań kota. Gdzie najczęściej odpoczywa nasz pupil? Wybiera miękkie miejsca, takie jak koce i poduszki? A może preferuje płaskie powierzchnie, na przykład dywan i parapety? Chowa się w legowiskach w formie kryjówek czy lubi otwarte przestrzenie? Zwyczaje kota wiele mówią o nim samym, o jego zamiłowaniach i temperamencie. Nie można zapomnieć o tym aspekcie, jeśli chce się wybrać idealne łóżko dla kota. Gdy zaobserwujesz, że Twój pupil wybiera ciepłe miejsce do drzemania, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, możesz postawić na legowiska zawieszane na kaloryfer. Stabilna, metalowa konstrukcja pasuje do wszystkich standardowych grzejników. Jeśli kot uwielbia zaciszne, osłonięte przed widokiem osób postronnym przestrzenie, dobrym rozwiązaniem będą budki i zakryte łóżka dla kota. Z kolei gdy nasz zwierzak jest typem wysokościowca i preferuje miejsca położone wyżej, warto postawić na duże półki i drapaki z zamontowanym hamakiem.

Gdzie umieścić legowisko?

Niemniej ważnym aspektem od wyboru legowiska odpowiedniego dla indywidualnych potrzeb naszego pupila jest wybór miejsca, gdzie należy umieścić łóżka dla kota. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z zastosowania tego typu produktu – ma ono głównie służyć do wypoczynku oraz snu. Nie może być to zatem kuchnia bądź korytarz, ponieważ są to te pomieszczenia w domu, które są zbyt uczęszczane. Nie sprawdzą się również miejsca przy drzwiach, w przeciągu oraz w pobliżu głośnych urządzeń. Łóżko dla kota może znajdować się zatem w ustronnym kącie w gabinecie bądź sypialni, gdzie zwierzak bezpiecznie będzie mógł się zrelaksować i nabrać sił. Koty, oprócz ciszy i spokoju, lubią ciepło, dlatego dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie łóżka dla kota na parapecie, gdzie nasz pupil może wygrzewać się w promieniach słońca lub na kaloryferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here