Konto oszczędnościowe dla studenta

Każdy moment jest dobry na to, aby rozpocząć oszczędzanie. Niektórzy zaczynają odkładać pieniądze po znalezieniu pracy, a inni – gdy tylko pójdą na studia. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, sprawdź, jakie konto oszczędnościowe dla studenta będzie dobrym wyborem.

Chociaż konta oszczędnościowe nie dają obecnie zbyt dużych możliwości w zakresie zarobków, nie warto z nich rezygnować. Ich posiadanie ma wiele innych korzyści – szczególnie w przypadku studentów.

Konta oszczędnościowe dla studenta – na co zwracać uwagę?

W większości przypadków – z uwagi na niskie stopy procentowe – rachunki nie są zbyt dobrze oprocentowane. Niektóre konta oszczędnościowe pozwalają na wypracowanie nieco wyższych odsetek – szczególnie w przypadku wyższego kapitału. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które warto uwzględnić przy wyborze konta. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie szukać dobrego rachunku oszczędnościowego.

  • Oprocentowanie

Oprocentowanie to podstawowy element, od którego zależy wysokość możliwych do wypracowania zysków. Im wyższe, tym wyższe odsetki będą naliczane do zgromadzonego kapitału.

Jeśli konta oszczędnościowego chcesz „wycisnąć” znacznie więcej, sprawdź, jak rośnie oprocentowanie w miarę wzrostu środków. Przykładowo Konto Oszczędnościowe dostępne w ofercie Toyota Banku pozwala uzyskać oprocentowanie wynoszące nawet 0,8% w skali roku – przy depozycie od 50 tys. złotych. Takie podejście jeszcze bardziej motywuje do oszczędzania.

  • Opłaty za prowadzenie rachunku oszczędnościowego

Korzystanie z płatnego rachunku oszczędnościowego mija się nieco z celem – szczególnie w przypadku bardzo niskiego oprocentowania. Dlatego koniecznie wybierz takie konto, którego prowadzenie jest darmowe.

  • Opłaty za prowadzenie konta osobistego

Warto pamiętać, że konto oszczędnościowe zakładane jest wyłącznie w ramach posiadanego rachunku osobistego. Dlatego opłaty pobierane przez bank wpływają na finalną wysokość zysków.

Może się okazać, że koszty prowadzenia konta osobistego przewyższają kwotę odsetek. Wówczas oszczędzanie nie będzie się w ogóle opłacać.

  • Warunki wypłaty środków z konta

Zaletą konta oszczędnościowego jest stały dostęp do pieniędzy – z możliwością wypłaty nawet części środków. Nie zawsze jednak przelew gotówki na inne konto jest bezpłatne. Dlatego warto sprawdzić warunki dostępne w konkretnym banku.

Nie wybieraj przez przypadek – porównuj!

To, ile zarobisz na koncie oszczędnościowym, w dużej mierze zależy także od ciebie. To w końcu ty decydujesz, w jakim banku otworzysz rachunek. Jeśli wcześniej nie porównasz kilku ofert, może ominąć cię ta najkorzystniejsza.

Dlatego poświęć choćby kilkanaście minut na przeanalizowanie najważniejszych parametrów poszczególnych rachunków. Dzięki temu dowiesz się, gdzie z korzyścią ulokować swoje środki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here