Jersey bawełniany

Jersey bawełniany – co można szyć z tego materiału? Lista produktów kategorii jersey jest w każdym sklepie dość długa. Skąd popularność dzianiny jersey?

Pamiętasz ten moment, w którym udało Ci się znaleźć jersey idealny? Wszystko miało być pięknie. Tymczasem materiał prześwitywał, miał zupełnie inną fakturę, niż wydawało się na zdjęciach, a do tego wcale nie szyło się go tak prosto, jak to wszyscy zachwalają. W efekcie nie dość, że trzeba było wymyślać, co z niego uszyć, to jeszcze wiązało się to ze stratą czasu i kolejnych pieniędzy na inny materiał do pierwotnego projektu.

Chcesz to powtórzyć? Na pewno nie. Dlatego dowiedz się, jak dobrać jersey do różnego rodzaju odzieży. Poznaj też parę prostych rad dotyczących szycia jerseyu bawełnianego, jedwabnego, wełnianego, jak i tego, który wykonano z włókien syntetycznych.

Na co zwrócić uwagę, kupując materiał typu jersey?

Na wzór! A nie, bo nie tylko na to. Oczywiście oglądając różne materiały w sklepie, niejednokrotnie zachwycisz się konkretnym wzorem. Nie znaczy to jednak, że dzianiny możesz kupować, kierując się wyłącznie porywem serca. Szczególnie przez Internet.

Twoim przyjacielem podczas zakupów w sieci jest parametr o nazwie gramatura. Jest to waga 1 m2 materiału. Wyższa gramatura może wynikać z tego, że zastosowano w niej cięższe włókna. Znacznie częściej wynika to jednak z samej gęstości splotu. Im splot bardziej gęsty, tym mniejsza tendencja do prześwitywania. Jersey o gramaturze niższej, niż 150 g/m2, prawdopodobnie będzie prześwitywać.

Jersey bawełniany, jedwabny, wełniany i syntetyczny. Czego się spodziewać?

Jersey jedwabny charakteryzuje się lekkim połyskiem. Przy odrobinie kreatywności można z niego uszyć efektowną koszulę, bieliznę czy nawet sukienkę. W tym ostatnim przypadku konieczna będzie jednak podszewka. Jersey wełniany jest zwykle najcięższy z uwagi na surowiec, z którego został wyprodukowany. Materiału tego używa się do szycia wygodnych i praktycznych marynarek, spódnic i spodni.

Jersey bawełniany to materiał popularnie spotykany w T-shirtach. Doskonale nadaje się na sukienki, bluzki, spódnice, leginsy. Jest także jednym z ulubionych materiałów wszystkich mam, ponieważ dzięki różnorodnym nadrukom można z niego stworzyć efektowne ubrania dla dzieci. Jeśli zaś chodzi o jerseye syntetyczne, wszystko zależy od tego, z czego powstały. Jerseye poliestrowe mogą mieć tendencję do elektryzowania się. Jednak efekty, jakie można z nimi osiągnąć, są nieraz powalające.

Jak szyć dzianinę jersey? Czym to się różni od szycia tkanin?

Przede wszystkim do szycia dzianin używa się igieł z kulką. Taka igła „obchodzi się” z materiałem delikatnie. Nie rozrywa włókien. Nie przepuszcza też ściegu. Jeśli ten ostatni problem nadal występuje, warto sprawdzić też igłę do stretchu.

Po drugie trzeba pamiętać o poprawnym wyregulowaniu docisku stopki. Jeśli materiał zaczyna falować, oznacza to, że docisk jest zbyt duży i należy go zmniejszyć. W innym przypadku stopka będzie przytrzymywać dzianinę, a maszyna wykona więcej pracy, niż trzeba. Zbyt długi ścieg ustabilizuje brzeg dzianiny w stanie rozciągnięcia. Stąd fale.

Do zszywania dzianin zawsze wybieraj ściegi elastyczne. Przyda się także specjalna stopka do szycia dzianin oraz stopka do ściegu owerlokowego.

Promocja na jersey bawełna. Wypróbuj go za zdecydowanie niższą cenę.

Jeśli chcesz wypróbować jersey bawełniany, w sklepie Textilhouse.pl jest on w tej chwili w promocji. To doskonała okazja, by zapoznać się z tym typem materiału lub zrobić większe zakupy do konkretnego projektu. Sprawdź to miejsce koniecznie, jeśli nie lubisz wydawać pieniędzy na wysyłkę przy zamówieniach z różnych sklepów. Textilhouse.pl istnieje na rynku od 1998 roku, ma bardzo bogaty asortyment i jest jednym z głównych internetowych dostawców materiałów i akcesoriów do szycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here