Elektryczne biurka z regulacją wysokości

Wygodna pozycja pracy zwykle nie jest priorytetem firm. Często również domowe biurka nie uwzględniają tego czynnika. W poniższym artykule spróbujemy wyjaśnić, dlaczego takie podejście jest błędem. Podpowiemy też, czy warto kupić biurko podnoszone elektrycznie Fly-Desk.com.

Optymalna pozycja przy biurku

Pracując na siedząco przez wiele godzin, zaprzeczamy temu, do czego stworzyła nas Matka Natura. Człowiek nie powinien spędzać długich godzin przed komputerem. To jest niezgodne z budową naszego ciała. Zarówno kręgosłup, jak i nogi na tym cierpią. Podobnie można powiedzieć o zdrowiu psychicznym. Niestety całkowita rezygnacja z pracy na siedząco jest trudna do osiągnięcia, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwa. Czy biurko podnoszone elektrycznie pomaga?

Tak. Biurko podnoszone elektrycznie Fly-Desk.com pozwala dostosować wysokość mebla do indywidualnych potrzeb. Jeśli ktoś po kilku godzinach czuje zmęczenie lub ból pleców – dość powszechna dolegliwość – wystarczy lekko podnieść blat i poprawić fotel. W ten sposób można uzyskać bardziej wyprostowaną sylwetkę. Niekiedy nawet drobna korekta pozycji przy biurku pozwala odciążyć plecy, mięśnie karku, rąk i po prostu dać ciału trochę odpocząć.

Zalety pracy na stojąco

Biurko z elektryczną regulacją wysokości umożliwia również przejście na tryb stojący. To bardzo wskazana metoda pracy przy komputerze. Polega ona na tym, że co jakiś czas rezygnuje się z pozycji siedzącej, aby wykonywać obowiązki na stojąco. Wówczas wystarczy unieść stelaż biurka i je tym samym dostosować do swojej wysokości. Dzięki nowoczesnej technologii proces nie wymaga ani siły, ani rozwiązywania skomplikowanych łamigłówek. Jeden przycisk i gotowe!

Praca na stojąco ma ogromne znaczenie dla krążenia. Poprawny przepływ krwi jest ważny dla zdrowia, a ciągłe siedzenie przy biurku zakłóca naturalne działanie układu krwionośnego. W rezultacie łatwiej o zakrzepy czy niedokrwienie stóp, które przez to szybciej marzną. Co równie istotne, biurko z elektryczną regulacją pomaga uniknąć hemoroidów. Wielogodzinna pozycja siedząca ma bowiem wpływ na rozwój tej dolegliwości. Wstawanie co jakiś czas i praca na stojaka w wielu przypadkach okazuje się dobrą metodą zapobiegania hemoroidom, jak i innych schorzeń. Warto pamiętać, że siedzący tryb życia jest odpowiedzialny za całe spektrum chorób cywilizacyjnych, więc nawet proste biurko regulowane elektrycznie może okazać się sposobem na lepsze zdrowie.

Elektryczne meble do biura

Nowoczesne biurko elektryczne ma również inne praktyczne zalety. Wystarczy wyobrazić sobie przestrzeń biurową, gdzie ma miejsce zmienny charakter pracy. Wówczas jeden mebel służy nawet kilku różnym pracownikom. Funkcjonalny wyświetlacz LED z pamięcią wysokości blatu pozwoli na szybką regulację tak, aby zapewnić komfortową pozycję każdemu i to bez żadnych komplikacji.

Biurko elektryczne sprawdzi się również podczas przyjmowania petentów. Stelaż regulowany w pionie pomoże im dostosować wysokość w celu uzupełnienia dokumentów, powiedzmy. Z takiego rozwiązania mogą zatem skorzystać urzędy albo kancelarie prawne. Prosty pomysł, a z pewnością zadowoli wymagających klientów.

Konstrukcja biurka z regulacją wysokości

Ogólnie rzecz biorąc, biurko podnoszone elektrycznie Fly-Desk.com nie ma zbyt skomplikowanej budowy. To solidny blat, który spoczywa na stelażu z wbudowanym systemem regulacji wysokości. Sterownik z wyświetlaczem znajduje się po bocznej stronie, łatwo mieć do niego dostęp. Jak już wspomnieliśmy, biurko z regulacją wysokości może być wyposażone w pamięć, dzięki której nie trzeba ustawiać wszystkiego „na oko” za każdym razem, gdy zachodzi potrzeba regulacji wysokości. Jej zakres to 580-1230 milimetrów maks.

Całość spoczywa na solidnych podstawach, które zapewniają stabilność systemu. Dzięki temu biurko elektryczne ma całkiem imponujący udźwig. Bez problemu wytrzyma ciężar sprzętu komputerowego i całej góry dokumentów. Również w takich warunkach stelaż pracuje płynnie. Nic się nie chwieje. Nie ma też wibracji, które mogłyby doprowadzić do upadku monitora czy innego sprzętu. Po prostu blat delikatnie unosi się lub obniża bez jakiegokolwiek wysiłku. Do tego dodajmy zintegrowany system zarządzania przewodami oraz na przykład wbudowane gniazda USB i nablatową ładowarkę indukcyjną. Czy można chcieć więcej?

Ile kosztuje biurko podnoszone elektrycznie Fly-Desk.com?

Istnieje kilka wariantów do wyboru. Wyróżnione biurko premium to najszerszy zakres regulacji wysokości oraz topowe materiały blatu. Zgadza się, chodzi o dąb. Funkcjonalne biurko dębowe z elektryczną regulacją ma też konkretny udźwig (125 kg). Działa z prędkością 40 mm na sekundę, czyli nieco szybciej w porównaniu do bardziej klasycznych modeli. Ceny biurek elektrycznych zaczynają się już od ok. 1300 zł netto. Warto więc w nie zainwestować.

Jest też coś takiego jak elektryczne biurko na zamówienie. To już sytuacja bardziej otwarta. Pozwala stworzyć idealny mebel do pracy, który zmieści się w ściśle określonej przestrzeni. Cena jednak ma charakter indywidualny i może zależeć od wielu czynników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here